Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2020 18:24
Star Wars Taika Waititi
700V

Star Wars od twórcy Thor Ragnarok. Taika Waititi opracuje nowy film z uniwersum Gwiezdnych wojen

Plotki zostały potwierdzone! Taika Waititi zajmie się przygotowaniem nowego filmu z uniwersum Star Wars. Widzowie mogą liczyć, że autor „Thora” i „Jojo Rabbit” zajmie się pełnym stworzeniem produkcji: Waititi zasiądzie na stołku reżysera i przygotuje scenariusz.

Jak widać Disney potrzebuje wielu utalentowanych twórców, by móc zadbać o nowy początek Gwiezdnych Wojen. Korporacja właśnie potwierdziła, że laureat Oscara za „Jojo Rabbit” (Najlepszy Scenariusz Adaptowany) i reżyser finałowego odcinka pierwszego sezonu „The Mandalorian”, zajmie się stworzeniem zupełnie nowej produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen. Taika Waititi będzie reżyserem i współtwórcą „filmu fabularnego”, który zadebiutuje w kinach. Waititi skorzysta z pomocy Krysty Wilson-Cairns, scenarzystki „1917” i „Last Night in Soho”, która otrzymała nagrodę BAFTA za „1917” („Najlepszy Film Brytyjski”).

Korporacja potwierdziła także drugą plotkę – Leslye Headland zajmie się stworzeniem nowego serialu dla Disney+. Aktualnie nie otrzymaliśmy oficjalnych szczegółów dotyczących projektu, ale produkcja będzie „zorientowana na kobiety”. Redakcja Deadline określiła projekt jako „kobiecy thriller akcji z elementami sztuki walki”.

Na więcej szczegółów dotyczących właśnie zapowiedzianego filmu i serialu musimy zaczekać, jednak jak widać, Disney ma plan i małymi krokami zaczyna realizować zupełnie nową serię w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Źródło: Twitter: Starwars

Tagi: gwiezdne wojny star wars Taika Waititi