Iza Łęcka Iza Łęcka 23.04.2020 07:31
Star Wars Jedi kobieta
653V

Star Wars otrzyma kolejny serial. Twórczyni Russian Doll zapewni nowe spojrzenie na uniwersum

Kolejny, nowy projekt rozwinie uniwersum Star Wars. Leslye Headland otrzymała szansę stworzenia czwartego serialu, którego produkcja zgodnie z planami zapewni spory powiew świeżości w całej serii. Widzowie Disney+ mogą liczyć na coś zupełnie nowego.

Variety to jedna z redakcji, która otrzymała szczegóły dotyczące nowego serialu z Disney+. Korporacja Myszki Miki aktualnie nie komentuje informacji, ale największe portale zajmujące się szeroką pojętą rozrywką donoszą o kolejnej produkcji osadzonej w realiach Gwiezdnych wojen.

Za nowe Gwiezdne wojny będzie odpowiadać Leslye Headland, która przygotowała między innymi dla platformy Netflix nagradzany „Russian Doll”. Produkcja była nominowana do 13 nagród Emmy, a Headland jest uważana za jedną z osób, które przyczyniły się do tak dużego sukcesu.

Czwarty serial z uniwersum będzie jednak nieco odbiegał od wcześniej zaproponowanych pomysłów. W pierwszych doniesieniach prasowych został określony jako „zorientowany na kobiety”. Redakcja Deadline zaznacza, że będzie to „kobiecy thriller akcji z elementami sztuki walki” i wydarzeniami osadzonymi w „alternatywnej linii czasu” względem znanych Gwiezdnych wojen. Nie możemy mieć pewności, czy będzie to jeden z projektów „nowych Star Warsów”, które zostaną osadzone 200 lat przed już zakończoną Sagą. W lutym zapowiadaliśmy na portalu „Star Wars: The High Republic”, który niezwykle mocno połączy ze sobą różnorodne produkcje osadzone w  kosmicznym uniwersum (filmy, seriale, gry, komiksy, powieści).

Warto dodać, że Disney nie poprzestaje na kolejnej nowej produkcji, a w opracowaniu są również trzy inne seriale: Cassian Andora i Obi-Wan Kenobi otrzymają solowe historie, a wczoraj informowaliśmy o trzecim sezonie „The Mandaloriana”.

Źródło: https://variety.com/2020/tv/news/star-wars-series-leslye-headland-disney-plus-1234587493/

Tagi: gwiezdne wojny Leslye Headland russian doll star wars