Iza Łęcka Iza Łęcka 25.02.2020 07:35
Star Wars The High Republic
4120V

Star Wars: The High Republic to wielki początek. Disney rozpoczyna „nowe Gwiezdne wojny”

Disney i Lucasfilm muszą zmierzyć się z zakończeniem sagi Gwiezdnych wojen. Najwyższy czas rozpocząć nową historię zapowiadając Star Wars: The High Republic. Poznajcie z nami pierwsze szczegóły „nowych Gwiezdnych wojen”.

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” zakończył budowaną od 1977 roku sagę i sprawił, że Disney jest zmuszony do stworzenia zupełnie nowej historii. Korporacja Myszki Miki wraz z Lucasfilm potwierdziła szczegóły „Project Luminous” - na dobry początek fani uniwersum zapoznają się z powieściami i komiksami Star Wars: The High Republic.

Star Wars: The High Republic to początek nowych Gwiezdnych wojen

Potwierdzono przecieki dotyczące umiejscowienia nowych Gwiezdnych wojen. Akcja „Star Wars: The High Republic” rozgrywa się około 200 lat przed wydarzeniami z „Star Wars: The Phantom Menace” czyli przed pierwszym epizodem wielkiej sagi. Ten okres nie jest znany sympatykom uniwersum, co daje twórcom „ogromne pole do opowiadania historii Gwiezdnych wojen z nowymi przygodami oraz oryginalnymi postaciami”.

Kathleen Kennedy, prezes Lucasfilm, nie ukrywa, że nadciągają wielkie czasy dla sympatyków Star Wars:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że otwieramy tak bogatą, płodną erę, którą nasi autorzy mogą odkrywać. Zobaczymy Jedi w ich kwiecie wieku."

Dyrektor kreatywny wydawnictwa Lucasfilm, Michael Siglain, zapowiedział czas pełen nadziei:

"Star Wars: The High Republic przedstawia Jedi tak, jak zawsze chcieliśmy ich widzieć - jako prawdziwych strażników pokoju i sprawiedliwości. To pełen nadziei, optymistyczny czas, kiedy Jedi i Republika Galaktyczna są u szczytu swoich możliwości. Ale oczywiście w tej wspaniałej nowej erze nadejdzie coś złego. Ta inicjatywa da młodym i starym czytelnikom nowy zakątek galaktyki do odkrywania poprzez bogate, znaczące historie. Dodatkowo, czytelnicy dowiedzą się, co przeraża Jedi.”

Fani mogą liczyć na bogate i rozbudowane opowieści o eksploracji, poznawaniu galaktyki, nowych kultur oraz odkrywaniu, jak wyglądało pionierskie życie na Zewnętrznych Rubieżach.

„Project Luminous” według założeń ma znacząco rozbudować uniwersum Gwiezdnych wojen oferując fanom nie tylko filmy. Planuje się, by różne produkcje były ze sobą połączone i wzajemnie się uzupełniały, a właśnie „Star Wars: The High Republic” rozpoczyna nowy początek. Premiera pierwszych historii odbędzie się w sierpniu - Disney potwierdza, że będą to „wielkie, połączone historie w różnych formatach”, które zostaną stworzone przez różnych wydawców.

W galerii znajdziecie pierwsze okładki z nadciągających opowieści. 

Sprawdźcie kolejne informacje o Star Wars:

Źródło: https://www.starwars.com/news/star-wars-the-high-republic

Tagi: gwiezdne wojny star wars Star Wars: The High Republic The High Republic