Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2020 17:07
PS5 i Xbox Series X pady
2033V

PS5 i Xbox Series X bez opóźnień. AMD obiecuje tegoroczną premierę

AMD zajmuje się przygotowaniem najważniejszych części do PS5 i Xboksa Series X. Korporacja jest przekonana, że konsole nowej generacji zadebiutują bez opóźnień i firma zamierza znacząco zwiększyć produkcję podzespołów. Sony i Microsoft otrzymają potrzebne części.

Jeszcze na początku roku pojawiły się sygnały, według których Sony oraz Microsoft mogą nie zapewnić konsol nowej generacji w 2020 roku. Jak wiadomo pandemia rozpoczęła się w Chinach, a to właśnie z zakładów produkcyjnych z tego kraju korzystają producenci konsol. Sytuację w Azji udało się już w pewien sposób opanować i najwidoczniej wszyscy mogą szykować się na wielką premierę next-genów.

To AMD zajmie się stworzeniem całego SoC i korporacja jest pewna premiery PS5 oraz Xboksa Series X pod koniec roku. Dyrektor generalna AMD na spotkaniu z inwestorami podkreśliła, że choć teraz firma cieszy się wyjątkowymi wynikami (1,79 mld dolarów przychodów), to najlepsze dopiero przed AMD.

„Spodziewamy się, że przychody z produktów semi-custom wzrosną w drugim kwartale, a szczególnie w drugiej połowie roku, ponieważ zwiększymy produkcję, by wesprzeć premiery nowych konsol PlayStation 5 i Xbox Series X w okresie świątecznym.”

Dr Lisa Su podkreśliła, że jej korporacja zwiększa produkcję, by Sony i Microsoft mogli bez problemu doprowadzić na rynek PlayStation 5 i Xboksa Series X. Jak widać AMD nie zawiedzie, więc gracze mogą w spokoju szykować pieniądze.

W ubiegłym tygodniu Microsoft za sprawą Phila Spencera potwierdził, że w przypadku Xboksa Series X wszystko zmierza w odpowiednim kierunku. Firma chce w tym tygodniu pokazać gry third-party, które trafią na next-gena.

Źródło: https://www.tomshardware.com/news/amd-ramps-up-cpu-production-for-playstation-5-and-xbox-series-x

Tagi: amd lisa su Microsoft playstation 5 ps5 Sony Xbox xbox series x