Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2020 11:29
Vagrant Story 2
836V

Vagrant Story 2. Yasumi Matsuno zdradził prolog do możliwej kontynuacji

Vagrant Story to nie tylko jedna z najlepszych gier wydanych na PSOne - to jeden z najwspanialszych jRPG-ów w dziejach całego gatunku. Fani tej perełki od lat domagają się przynajmniej jego remastera, marząc o kontynuacji.

Yasumi Matsuno planował, by Vagrant Story było znacznie obszerniejszym tytułem, niż to co otrzymaliśmy na kultowym "Szaraku". Narracja musiała jednak zostać skrócona, ze względu na ograniczenia budżetowe.

Yasumi Matsuno nie zapomniał o swoich fabularnych planach. Słynny japoński deweloper przedstawił na Twitterze szkic wydarzeń, które moglibyśmy zobaczyć w Vagrant Story 2. Oczywiście nie należy się w tym miejscu specjalnie napalać, bo Square Enix nie wydaje się zainteresowanie wskrzeszaniem marki. Być może jednak w końcu doczekamy się przynajmniej remastera (pomarzyć można o remake'u) Vagrant Story. Zdecydowanie jest to tytuł, który pchnął PSOne do granic możliwości sprzętowych i zasługuje obecnie na przypomnienie młodszemu pokoleniu graczy w ulepszonej formie graficznej.

Wrócmy jednak do wpisu Yasumiego Matsuno na Twitterze. Wygląda na to, że głównym bohaterem Vagrant Story II miałby być Jack, zwany "trackerem" ("tropicielem"), który wyszukuje od lat z wielkim powodzeniem zaginione osoby. Z usług tego bohatera miałby skorzystać znany z pierwszego Vagrant Story Joshua Bardorba . Możliwe, że dorosły już Joshua zleciłby w Vagrant Story II poszukiwania Ashleya, głównego bohatera pierwszej części marki.

Vagrant Story jest nadal wspominane z rozrzewnieniem przez rzeszę fanów. Tytuł znalazł się w naszym rankingu 10 najlepszych jRPG-ów w historii.

 

Źródło: Twitter/Yasumi Matsuno

Tagi: vagrant story vagrant story 2