Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2020 14:54
GTA Online Wojna Kosmitów
9484V

GTA Online z „Wojną Kosmitów”. Gracze uczestniczą w najdziwniejszej akcji w historii GTA 5

Tryb sieciowy GTA 5 cieszy się gigantyczną popularnością od premiery generując przy tym fenomenalne wyniki dla Take-Two i choć deweloperzy systematycznie pracują nad dużymi aktualizacjami, gracze sami zapewniają sobie największą atrakcję w historii gry. Na serwerach GTA Online właśnie trwa „Wojna Kosmitów”.

Wszystko rozpoczęło się kilka tygodni temu, gdy niektórzy fani GTA Online zaczęli przebierać się w zielone stroje i niszczyli zabawę innym graczom na serwerach. Sytuacja wyglądała zawsze tak samo: gdy jeden ze śmiałków uczestniczył w jakiejkolwiek aktywności, nagle pojawiała się grupa „ufoludków”, która biła oponenta i niszczyła jego rozgrywkę. Sporadyczna akcja przybrała na sile, gdy zainteresowani dzielili się materiałami, kolejni zaczęli się przebierać i podczas następnych sesji pojawiał się „gang”, który atakował innych mieszkańców Los Santos.

GTA Online z „Wojną Kosmitów”

Sytuacja jednak przybrała na sile, bo okazuje się, że zieloni kosmici narazili się dużej grupie graczy, która postanowiła założyć inne stroje i teraz na serwerach GTA Online trwa prawdziwa wojna. Jak się okazuje, Fioletowi są bardziej zainteresowani atakowaniem Zielonych, a nawet pojawiają się opinie, według których Fioletowi wyruszają na polowania, by nie tylko mierzyć się z Zielonymi, ale bronić pozostałe osoby na serwerach.

Mało? Powstał już Biały gang, który próbuje opanować sytuacje, ale podobnie jak „FBI” (tak nazywa siebie kolejny oddział) są mniejszymi grupami. Okazuje się nawet, że Kosmici potrafią nawiązywać oficjalne pakty i przykładowo wspólnie atakować Czerwonych.

Wojna Kosmitów nabiera tempa każdego dnia, a niektórzy uważają nawet, że jest to „najlepsza rzecz, jaka wydarzyła się w GTA”. Gracze chętnie wskakują na serwery, zakładają stroje i rozpoczynają wielkie walki.

Jak widać GTA Online żyje własnym życiem, więc Rockstar może mieć naprawdę spory problem z zaoferowaniem odpowiedniej jakości w GTA 6 – w końcu ten tytuł jest teraz gigantyczny. Prawdopodobnie między innymi przez aktualną sytuację na serwerach, GTA 5 powrócił na szczyt rankingów.

Poniżej możecie zobaczyć, jak to wszystko wygląda:

Źródło: https://www.kotaku.co.uk/2020/04/30/gta-online-players-are-picking-sides-in-a-giant-alien-war

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North