Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2020 07:51
gta 5
1740V

GTA 5 znów na szczycie rankingu sprzedaży po 7 latach od premiery

Co chwila pojawiają się plotki o tym, że GTA 6 znajduje się już w produkcji i że będzie ogromne. Przy cały czas niesamowitej sprzedaży Grand Theft Auto V trudno jednak liczyć na to, by Take Two spieszyło się z wprowadzaniem nowej gry na rynek.

GTA 5 to cały czas fenomen sprzedaży. Gra od 2013 roku, czyli od momentu premiery na PS3 i X360, praktycznie nie schodzi z list TOP 10. W ostatnim tygodniu GTA 5 udało się nawet wyprzedzić FIFA 20 i Call of Duty: Modern Warfare, czyli gry, które są znacznie świeższe i które są objęte obecnie dużymi kampaniami promocyjnymi.

Grand Theft Auto 5 przyciąga do siebie graczy nie tylko znakomitą, pełną sarkastycznego humoru kampanią. Cały czas wielką popularnością cieszy się tryb GTA Online, z którego wydawca czerpie ogromne korzyści finansowe (z mikrotransakcji).

W danych EMEAA zawarte są rezultaty sprzedaży z większości europejskich krajów (m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Hiszpanii) oraz z Australii i krajów Bliskiego Wschodu. W rankingu ujęte są zarówno wydania fizyczne, jak i cyfrowe gier.

Ranking sprzedaży gier w Europie, w ostatnim tygodniu:

  • Grand Theft Auto V
  • Call of Duty: Modern Warfare
  • FIFA 20
  • Animal Crossing: New Horizons
  • Final Fantasy VII Remake

Źródło: https://www.b2boost.eu/resources_article.cfm?postID=87

Tagi: Grand Theft Auto GTA GTA V