Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2020 21:30
Spider-Man Sony
5719V

Sony oficjalnie nazwało swoje uniwersum Spider-Mana

Sony posiada prawa do wielu bohaterów Marvela i korporacja rozpoczęła budowanie własnego uniwersum. Wczoraj byliśmy świadkami małego zamieszania, którego wynikiem jest oficjalna nazwa zaprezentowana przez japońską korporację.

Na oficjalnym Twitterze SpiderManMovie pojawiła się wczoraj reklama filmów określonych jako „Spider-Man Universe of Characters”. Fani uniwersum Spider-Mana szybko połączyli temat z projektem Sony i choć na zdjęciu pojawił się także Tom Holland, to jednak obok nazwy znalazło się logo Marvela. Jak wiadomo Sony „dzieli się” Spider-Manem z Marvel Cinematic Universe, ale japoński producent chce zapewnić także swoje historie.

Redakcja IGN zapytało Sony o oficjalną nazwę i dziennikarze otrzymali konkretną wiadomość. Sony rozwija swoje filmy pod szyldem: „Sony Pictures Universe of Marvel Characters”. Bez zaskoczenia? Jak się okazuje, część fanów już od dawna wykorzystywało tę nazwę, ale teraz otrzymaliśmy oficjalną wiadomość i możemy korzystać z tej nazwy omawiając kolejne projekty Sony.

W ramach Sony Pictures Universe of Marvel Characters powstał już „Venom”, ale producent musiał opóźnić premiery kolejnych projektów. „Morbius”, „Venom: Let There Be Carnage” oraz pierwszy film ze Spider-Manem trafią na rynek z opóźnieniem. Możemy jednak mieć nadzieję, że już w drugiej historii Toma Hardy'ego pojawi się Peter Parker.

Źródło: https://www.ign.com/articles/this-is-the-official-name-of-sonys-spider-man-marvel-movie-universe

Tagi: Morbius sony sony pictures Sony Pictures Universe of Marvel Characters Spider-Man Venom Venom 2