Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2020 22:00
Xbox Game Pass Logo
1368V

Xbox Game Pass to „nowa era gamingu”. Microsoft chwali usługę i podaje statystyki

Xbox Game Pass cieszy się coraz większą popularnością i zdaniem Microsoftu usługa jest idealną odpowiedzią dla graczy mierzących się z izolacją. Firma podaje konkretne dane i pokazuje ważną rolę XGP w czasach globalnego kryzysu.

Już z samego rana informowaliśmy o bardzo dobrych wynikach Xbox Game Pass, ale Microsoft postanowił pogłębić temat potwierdzając kilka bardzo wysokich wyników. Firma podkreśla, że w trudnych czasach, podczas których musimy mierzyć się z izolacją, ludzie coraz chętniej szukają nowych form rozrywki. Gry wideo okazują się idealnym rozwiązaniem dla wielu.

Microsoft jest przekonany, że „wizją przyszłości rozrywki elektronicznej” jest stworzenie uniwersalnej platformy dla graczy, która będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, na dowolnym urządzeniu. Firma uważa, że nową erą gamingu jest właśnie Xbox Game Pass, który udostępnia graczom szeroki dostęp do różnicowanych tytułów.

Firma zaprezentowała także szereg konkretnych danych:

  • Usługa Xbox Game Pass zgromadziła dotychczas ponad 10 milionów użytkowników w 41 krajach
  • Od marca tego roku użytkownicy Xbox Game Pass dodali znajomych do swoich profili w usłudze Xbox Live ponad 23 miliony razy, co stanowi wzrost o 70%
  • Użytkownicy po przejściu na usługę Xbox Game Pass korzystają z 40% więcej gier
  • Abonenci Xbox Game Pass spędzają również o 130% więcej czasu na sieciowych rozgrywkach wieloosobowych
  • A ponad 90% abonentów Xbox Game Pass uruchomiło nową grę, której nie znali przed aktywacją usługi

Ben Decker, dyrektor oddziału Gaming Services Marketing w Xbox, jest przekonany, że to właśnie gry mają wielkie znaczenie w tych trudnych czasach:

„W ludzkiej naturze istnieje naturalna potrzeba zabawy i kontaktów towarzyskich, a gry nigdy nie odgrywały tak znaczącej roli w zbliżaniu ludzi jak obecnie. Słyszymy historie osób, którym gry pomagają odpocząć po długim dniu pracy. Widzimy, że ludzie w każdym wieku odkrywają, że gry to świetny sposób na kontakt ze znajomymi na odległość. Wielu rodziców odkryło też, że gry są sposobem, w jaki ich dzieci mogą towarzysko spędzać czas w domu i zaczęły grać razem jako rodziny.”

Phil Spencer, szef marki Xbox, uważa, że gry mają moc i Xbox Game Pass jest jej dobrym przykładem:

„Zawsze wierzyłem, że gry mają wyjątkową moc, która nas łączy, i jestem dumny z tego, jak nasza usługa przedstawia tę wyjątkową moc większej liczbie osób w potrzebie. Nie mam wątpliwości, że wyjdziemy z tego doświadczenia silniejsi, niż kiedykolwiek.”

Microsoft potwierdził także, że Xbox Game Pass jeszcze w tym roku zostanie zintegrowany z Projectem xCloud, więc gracze korzystający z chmury otrzymają w każdym miejscu dostęp do ogromnego katalogu gier. Sympatycy marki Xbox powinni także zainteresować się wydarzeniem, na którym Microsoft pokaże gry na Xboksa Series X.

Źródło: Informacja prasowa: Microsoft

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass