Iza Łęcka Iza Łęcka 30.04.2020 07:00
Xbox Game Pass grafika
3129V

Xbox Game Pass gigantycznym sukcesem. Microsoft podaje wyniki i potwierdza dobrą dyspozycję działu Xbox

Najnowsze dane finansowe i wyniki przedstawione przez Microsoft potwierdzają bardzo dobrą dyspozycję Xbox Live i Xbox Game Pass. Serwery amerykańskiej korporacji cieszą się sporą popularnością, a usługi oferowane graczom stanowią niezwykle ważny segment działalności. Sprawdźcie szczegóły.

Microsoft dokonał podsumowania danych finansowych za trzeci kwartał: Satya Nadella potwierdził bardzo dobre rezultaty wygenerowane przez dział gier. Mówi się otwarcie o „rekordowym zaangażowaniu” w trakcie trwającej pandemii i choć dział gier wygenerował w tym czasie mniejszy przychód, dyrektor generalny nie ukrywał zadowolenia z osiąganych rezultatów. Dział Xbox wygenerował dokładnie 2,35 mld przychodów (-14 mln względem poprzedniego roku), przychód ze sprzętu spadł o 20%, jednak wyniki zawartości i usług wzrosły o 33 mln dolarów.

W obecnej sytuacji potwierdza się niesamowicie dobra dyspozycja usług oferowanych graczom. Xbox Live posiada obecnie prawie 90 mln aktywnych użytkowników, co stanowi wzrost zainteresowania o około 42% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Korporacja Z Redmond pierwszy raz przedstawiła także wyniki Xbox Game Pass: już ponad 10 mln graczy subskrybuje usługę. W abonamencie (konsole + PC) znajduje się już ponad 300 gier (sprawdźcie najnowszą grę-niespodziankę, a w przyszłym tygodniu abonenci otrzymają dostęp do Red Dead Redemption 2).

Project xCloud nadal znajduje się w zamkniętej fazie testów, ale jak określono już „setki tysięcy” graczy ma dostęp do usługi, a dalszym planem Microsoftu jest stałe rozszerzanie dostępu.

Cały Microsoft wygenerował 35 mld dolarów przychodu, co określa 15% wzrost wyników względem tego samego okresu ubiegłego roku.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-game-pass-hits-10-million-users-xbox-live-clocks-90-million

Tagi: Microsoft wyniki finansowe Xbox Xbox Game Pass