COVID: The Outbreak pierwszą grą o koronawirusie. Katowiczanie zaskakują i uczą

News
964V
COVID: The Outbreak pierwszą grą o koronawirusie. Katowiczanie zaskakują i uczą
Iza Łęcka | 30.04.2020, 11:23

Twórcy Kurska i Realpolitiks właśnie zapowiedzieli nową grę. COVID: The Outbreak oprócz zapewnienia dobrej zabawy, będzie oferować walory edukacyjne, szczególnie użyteczne w obecnym czasie. Debiut zaplanowano już na przyszły miesiąc.

Globalna pandemia jest tematem ciągle obowiązującym, dlatego też Jujubee już w maju zapewni graczom COVID: The Outbreak. Produkcja jest grą strategiczną, w której gracze przejmą obowiązki globalnej organizacji zdrowia. Podczas rozgrywki do zadań należeć będzie wydawanie dekretów, zarządzanie zasobami, wprowadzenie projektów, stawianie budynków oraz wszelkie inne czynności prowadzące do odnalezienia szczepionkę na koronawirusa.

Studio ponownie dwojako podchodzi do funkcji swojej najnowszej produkcji: COVID: The Outbreak zapewni nie tylko rozgrywkę, ale będzie uczyć. Jujubee pozwoli zapoznać się z informacjami jak zachować się w przypadku pandemii oraz jakie działania należy przedsięwziąć, by chronić siebie oraz swoich bliskich. W opracowaniu gry szczególnie użyteczne były dane publikowane przez WHO oraz wiadomości udostępniane przez ekspertów i konsultantów.

„W Jujubee z pasją kształcimy naszych odbiorców, którzy dobrze się bawią grając w nasze gry. Obecnie na temat koronawirusa krąży mnóstwo dezinformacji, więc mamy nadzieję, że nasza gra strategiczna będzie dobrym źródłem zarówno rozrywki jak i edukacji dla naszych graczy.” – mówi Paweł Nitta, Head of Marketing & PR.

COVID: The Outbreak zadebiutuje w maju 2020 roku na Steam w cenie 54,99 zł, a gracze mogą skorzystać z 10% zniżki. Jujubee potwierdziło również, że 20% ze sprzedaży netto w miesiącach maj oraz czerwiec z platformy Steam zostanie przekazane na rzecz CEPI (The Coalition for Epidemic Preparedness Innovations) oraz na inne wybrane fundacje charytatywne wspierające walkę z konsekwencjami pandemii koronawirusa.

Katowiczanie w ostatnich miesiącach zapowiedzieli Dark Moon oraz Realpolitiks 2.

Źródło: Informacja prasowa: Jujubee

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych