Iza Łęcka Iza Łęcka 30.04.2020 10:10
Diablo 2 Remake
2125V

Diablo 2 Remake jako mod Grim Dawn. Gracze przenoszą tytuł Blizzarda w nowe realia

Blizzard nie śpieszy się z zaproponowaniem odświeżonego Diablo 2, jednak gracze i modderzy biorą sprawy w swoje ręce. Reign of Terror to najnowszy mod do Grim Dawn, którego zadaniem jest przeniesienie znanego świata w nowe realia.

Klimatyczne diablo 2 zadebiutowało w 2000 roku, ale nie możemy nawet marzyć, że Blizzard wyciąganie z kapelusza odświeżoną wersję. Twórcy skupiają się na rozwoju Diablo 4 oraz nadzorują projekt Diablo Immortal, dlatego też najbliższe lata nie zwiastują dodatkowego projektu z tego uniwersum.

Dla wielu graczy nie ma jednak rzeczy niemożliwych - szczególnie jeżeli mają do dyspozycji oręż w postaci modyfikacji. Wprowadzając nowe pliki do Grim Dawn przeniesiono całe Diablo 2 w świeże, mroczne realia. Mod nazywa się Reign of Terror i choć powstaje od kilku lat, jest wciąż rozwijany.

Autorzy modyfikacji w opisie zamieścili, iż zawiera ona wszystkie treści, postacie (włącznie z druidem i zabójczynią z dodatku) i wrażenia z oryginalnej produkcji, tuż obok mechanik i zawartości Grim Dawn. Do włączenia Reign of Terror niezbędne jest posiadanie Grim Dawn oraz dwóch dodatków (Ashes of Malmouth i Forgotten Gods), a wszystkie pliki można pobrać oddzielnie lub skorzystać z Reign of Terror Launcher, dzięki któremu aktualizacja odbywa się automatycznie.

Pomimo pozytywnych wrażeń wyraźnie podkreślono, że uzyskanie idealnego Diablo 2 Remake w ten sposób nie jest możliwe. Brakuje możliwości przeniesienia samego gameplayu, będącego kwintesencją Diablo, jednak główną ideą Reign of Terror jest zaoferowanie wrażeń jak najbliższych oryginałowi.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/04/28/diablo-2-remake-mod-blizzard-grim-dawn/

Tagi: Blizzard Entertainment diablo 2 remake Diablo II grim dawn