Iza Łęcka Iza Łęcka 28.04.2020 10:57
Dayz mówi papa
1248V

DayZ bez istotnych nowości. Studio odpowiedzialne za grę zostało zamknięte

DayZ nie powróci na szczyt rankingów sprzedaży, a sytuację na rynku dostrzega wydawca. Pomimo ogromnych możliwości, zamknięto studio odpowiedzialne za rozwój tytułu. Gra będzie dalej wspierana, jednak gracze nie mogą oczekiwać zbyt wielu aktualizacji.

O DayZ pierwszy raz wspominaliśmy na portalu w 2012 roku. Gra przez wiele lat znajdowała się we Wczesnym Dostępie i choć cieszyła się sporą popularnością, powolny rozwój sprawił, że w dniu premiery (2018 rok) wydawca nie mógł obwieścić wielkiego sukcesu.

Już kilka dni temu światło dzienne ujrzały plotki, według których wydawca zamknął studio odpowiedzialne za rozwój DayZ, a prace nad tytułem zostały wstrzymane. Bohemia Interactive postanowiło potwierdzić część przecieków: zespół z Bratysławy odpowiedzialny za grę został zamknięty.

Już w ubiegłym roku mogliśmy mówić o rotacjach w zadaniach studia: część deweloperów skupiło się na pracach nad silnikiem Enfusion, który będzie zasilał wszystkie następne pozycje Bohemia Interactive. Zespół był ograniczony, więc gracze nie mogli liczyć na szybkie reakcje na pojawiające się usterki czy satysfakcjonującą, nową zawartość.

Nie inaczej będzie w 2020 roku. Teraz nad DayZ czuwa część zespołu, a wydawca potwierdza, że aktualizacji będzie mniej. Autorzy będą koncentrować się na „stabilności, poprawianiu błędów i ulepszeniu rozgrywki”. W międzyczasie pojawią się „nowe, małe aktualizacje”, ale o aktywnym rozwoju i rozszerzaniu treści już raczej nie będziemy mogli powiedzieć.

W ubiegłym roku deweloperzy DayZ ujawnili nową mapę oraz musieli wprowadzić zmianę usuwającą marihuanę z gry, jednak wiele na to wskazuje, że były to jedne z ostatnich tak dużych ingerencji w świat gry.

Źródło: https://wccftech.com/dayz-studio-bratislava-closed-support-will-continue/

Tagi: Bohemia Interactive DayZ pc PS4 Xbox One