DayZ

DayZ

5,7
29 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.4
PS4 5.1
XONE 4.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bohemia Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror,   MMO
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
13.12.2018
Europa:
13.12.2018
Producent:
Bohemia Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror,   MMO
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
13.12.2018
Europa:
13.12.2018

DayZ - opis gry

DayZ to sieciowy survival horror w otwartym świecie wyprodukowany i wydany przez Bohemia Interactive, który ukazał się najpierw na PC, następnie został przeniesiony na PlayStation 4 i Xboksa One. Gra swoją genezę miała jako mod do strzelaniny ARMA 2. Jego popularność doprowadziła do powstania zupełnie oddzielnego projektu.

Akcja DayZ toczy się w postradzieckim fikcyjnym kraju, w którym nieznany wirus zainfekował znaczną liczbę ludzi przemieniając ich w zombie. My wcielamy się w ocalałego, który musi sobie poradzić w wybitnie niesprzyjających warunkach. Zaczynamy ze skromnym wyposażeniem - do dyspozycji mamy tylko latarkę i zwykłe ubrania na sobie. W dalszej części musimy eksplorować rozległy teren, węszyć po domach, stodołach i innych budynkach w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów. Najważniejsza jest żywność i woda, które pozwalają przeżyć podopiecznemu, ale istotne znaczenie mają również ubrania (w pewnych przypadkach pozwalające zabrać więcej przedmiotów) oraz bronie niezbędne by radzić sobie z umarlakami.

Zombie nie są jedynym zagrożeniem. Nasza postać może też poważnie zachorować, np. na cholerę, dyzenterię albo zapalenie wątroby, których można dostać po spożyciu brudnej wody albo zepsutego jedzenia. W takich przypadkach niezbędne stają się lekarstwa. Możemy też zostać zranieni. Wówczas należy użyć bandaża, by zahamować krwawienie.

DayZ jest stale rozwijane przez twórców, którzy dodają do swojej gry nowe patenty. Względem pierwszej wersji dodano między innymi polowanie na zwierzęta i gotowanie, a także możliwość komunikacji z innymi graczami na krótkie i długie dystanse. W planach po premierze było również dodanie baz, w których mogliśmy zostawiać cenne znaleziska i zakładać systemy bezpieczeństwa chroniące przed nieprzyjaciółmi.

Wideo - DayZ

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper