Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.04.2020 17:51
Brothers In Arms serial
618V

Brothers In Arms jako serial. Oby to była zapowiedź nowej gry

„Brothers In Arms” powróci jako serial, ale jeszcze nie możemy otwierać szampanów widząc zapowiedź nowej gry z serii. Zamiast tego Gearbox Software potwierdziło prace nad serialem i pierwsze szczegóły brzmią naprawdę dobrze.

Brothers In Arms trafiło na rynek w 2005 roku i choć w międzyczasie pojawiły się mniejsze spin-offy, to jednak fani mocnego strzelania wciąż czekają na grę z segmentu AAA. Gearbox Software nie jest jeszcze gotowe na ujawnienie takiej bomby, ale zamiast tego otrzymaliśmy bardzo interesującą zapowiedź.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że „Brothers In Arms” powróci jako serial i Scott Rosenbaum postanowił w tym wypadku zaprezentować światu odtajnione misje z czasów II wojny światowej. Pierwszy sezon ma ujawnić skandal, który przez 40 lat był ukryty głęboko w aktach.

Scott Rosenbaum wcieli się w showrunnera – twórcę możecie kojarzyć z „Queen of the South”, „Gang Related” czy też „V”. Randy Pitchford (dyrektor generalny Gearbox Software) zajmie miejsce producenta i będzie współpracował przy tworzeniu scenariusza. W projekt są także zaangażowani Jean-Julien Baronnet („Assassin's Creed”), Richard Whelan („Band of Brothers Pacific”) i Sean Haran (dyrektor handlowy Gearbox Software).

Aktualnie nie otrzymaliśmy większych szczegółów dystrybucji oraz samej produkcji, ale Scott Rosenbaum w kilku słowach skomentował zapowiedź:

„Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do tego projektu i mam nadzieję stworzyć emocjonalne doświadczenie, które tak wiele znaczy dla społeczności Gearbox. To, co mnie przyciągnęło do tego serialu, to fakt, że choć jest to w rzeczywistości produkcja wojenna, to tak naprawdę serial opowiada niesamowite historie zwykłych mężczyzn i kobiet, od żołnierzy, grup ruchu oporu, po miejscowych cywilów, którzy spotykają się i mierzą się z niemożliwymi do pokonania sytuacjami.”

Twórca podkreślił również, że niezwykle interesujące jest możliwość zaprezentowania nowych wątków z II wojny światowej. Można mieć jednocześnie nadzieję, że Gearbox Software odkopując uniwersum zapewni nam także pełnoprawną pozycję z segmentu AAA.

Jak widać Gearbox Software ma wielkie plany na przeniesienie swoich IP na kolejne ekrany – wcześniej informowaliśmy o filmie „Borderlands”. Studio chętnie rozwija swoje uniwersa, a wciąż ma problem z płaceniem deweloperom obiecanych premii.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/gearboxs-brothers-in-arms-becoming-a-tv-series/1100-6476526/

Tagi: brothers in arms Gearbox Software serial