Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.04.2020 22:05
Santa Monica Studio
3932V

Twórcy God of War, Santa Monica Studio, rozpoczną najprawdopodobniej niebawem prace nad nowym projektem

Santa Monica Studio zamieściło ogłoszenie o pracę - amerykańskie studio poszukuje pisarza do swojego zespołu. Nie wiadomo obecnie przy jakim projekcie nowe wzmocnienie miałoby pracować.

Nowy God of War powinien zostać ujawniony jeszcze w tym roku. Na początku bieżącego roku animatorka, Kim Newman, poinformowała fanów Kratosa o tym, że na planie produkcji rozpoczęły się sesje motion-capture, które zazwyczaj odbywają się dopiero wtedy, kiedy m.in. silnik zostanie przygotowany pod potrzeby deweloperów, postacie zostaną zaprojektowane, a scenariusz będzie już gotowy.

W ostatnich dniach Santa Monica Studio zamieściło na różnych portalach ogłoszenie o pracę, z którego wynika, że poszukują głównego pisarza. Nie zdradzili przy jakim projekcie pracowałby, ale łatwo można domyślić się, że nie byłby to nadchodzący God of War. Bardzo możliwe, że zająłby się on tworzeniem scenariusza dla nowego, tajemniczego tytułu, o którym w przeszłości wspominał Cory Barlog, dyrektor kreatywny amerykańskiego zespołu.

Z udostępnionych przez niego zajawek wynikało, że wraz ze swoją utalentowaną ekipą chciałby w przyszłości pracować nad grą z gatunku science-fiction. 7 listopada poprzedniego roku Cory Barlog ustawił na koncie Twitter zdjęcie profilowe ukazujące satelitę Voyager 1, a w tle zamieścił gwiazdy. Dla przypomnienia - ten dzień jest bardzo ważny dla fanów serii Mass Effect (rozgrywanej w kosmosie), ponieważ wtedy odbywa się N7 Day - Barlog jest znany z wklejania szeroko interpretowanych zajawek, więc nikt do końca nie wiedział, co dokładnie twórca chce nam przekazać. Dodatkowo napisał w swoim wpisie „END TRANSMISSION”, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę.

Nawet jeśli nowy nabytek rozpocząłby prace nad projektem z nowego IP, to możemy być pewni, że nie usłyszymy o nim nic przez najbliższe lata. Co powiedzielibyście na ekskluzywną produkcję, à la Mass Effect, od Sony, która rozegrałaby się w kosmosie? Ja jestem na tak.

A tutaj możecie zobaczyć, jak wyglądało konto wyżej wymienionego dyrektora kreatywnego.

Źródło: Segmentnext.com

Tagi: