Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.04.2020 18:58
Rainbow Six Siege
1283V

Rainbow Six Siege. Ubisoft przedstawia najbliższe plany wobec sieciowej strzelanki - walka z cheaterami trwa

Francuska firma Ubisoft udostępniła notkę na stronie gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, z której wynika, że na celownik biorą po raz kolejny cheaterów.

Ubisoft stale wprowadza nowe funkcje, modyfikuje mechaniki, edytuje statystki operatorów czy także banuje cheaterów w popularnej sieciowej, drużynowej strzelance - Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Na oficjalnej stronie gry dwa dni temu pojawiła się obszerna notka, która informuje fanów rzeczonej produkcji o najbliższych planach francuskiej firmy.

Deweloperzy zauważyli ostatnio zwiększoną aktywność graczy, którzy zamrażają lobby w celu zakłócenia gier na swoją korzyść. Twórcy będą w najbliższym czasie przyglądać się takim osobom i ewentualnie nagradzać ich tymczasową lub permanentną blokadą, w zależności od sytuacji. Od teraz Ubisoft będzie także bardziej przyglądał się raportom dotyczącym oszukiwania - gracze, jak i autorzy Six Siege'a chcą, aby rozgrywka była sprawiedliwa.

Jeśli chodzi o zmiany w rozgrywce to dosięgną one trybu rankingowego oraz rangi czempiona. Zostaną zwiększone wymagania, tak aby nielegalnie działające konta nie mogły mieć przewagi nad tymi początkującymi. Ograniczenia doczeka się maksymalna dzienna ilość punktów doświadczenia, które możemy zdobywać podczas zabawy w PvE. Dzięki temu twórcy łatwiej będą mogli namierzać i łapać boty, zanim uda im się dotrzeć do trybu rankingowego.

Szerzej o zmianach przeczytacie tutaj. Ubisoft już niejednokrotnie pokazywał swoimi działaniami, że ma zamiar ostro walczyć z osobami używającymi wspomagaczy. Większą uwagę teraz poświęcają także wszelkim błędom, które psują zabawę.

Źródło: Ubisoft.com

Tagi: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal