Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2020 15:26
Netflix szkło
1449V

Netflix i Dropbox mają problemy z włamaniami? Zadbajcie o zabezpieczenia!

Nintendo przyznało się do problemów z zabezpieczeniami swoich kont, a podobne komunikaty mogą wkrótce zostać opublikowane przez Netflix i Dropox. Pierwsi użytkownicy informują nas o problemach i pobraniu z ich kont dużych sum. Jeden z czytelników został okradziony na kwotę 1500 zł.

Już od początku kwietnia użytkownicy Nintendo Switchów informowali o problemach z nieautoryzowanymi logowaniami na ich konta, ale dopiero dzisiaj otrzymaliśmy komunikat od Nintendo. Firma przyznała się do problemów, ale w przypadku konsoli Nintendo tylko część graczy dodaje karty kredytowe do swoich kont. Sytuacja wygląda prawdopodobnie inaczej w przypadku serwisów streamingowych, które systematycznie pobierają pieniądze z naszych kont.

Netflix i Dropbox mają problemy z włamaniami?

Sytuacja związana z Nintendo sprawiła, że część graczy najwidoczniej zdecydowała się sprawdzić swoje konta bankowe i niestety zainteresowani dostrzegli dodatkowe płatności. Niektórzy czytelnicy PPE informują o nieautoryzowanych transakcjach na Dropboxa i Netflixa:

„Zalogowałem się dzisiaj na konto by dokonać przelewu. Uwagę przykuła lista ostatnio wykonanych transakcji. Było to kilka przelewów na subskrypcje usług Dropboxa i Netflixa na kilka różnych kont na kwotę ponad 1500 złotych. Dropbox daje możliwość weryfikacji płatności na ich stronie. Okazało się, że płatności były dokonywane w USA i w Kanadzie. Bank zablokował kartę, przyjął reklamację i wyjaśnia sytuację. Dowiedziałem się też, że tego typu wydarzenia w ostatnich dniach to norma. Ostrzegam innych użytkowników.”

To tylko jeden z komentarzy, ale jeśli macie dodane karty kredytowe do swoich kont, to czym prędzej sprawdźcie, czy akurat nie padliście ofiarą włamań. Lepiej zabezpieczyć swoje konta.

Jeden z naszych czytelników skontaktował się już z bankiem i otrzymał wiadomość, że dzisiaj wielu klientów zgłaszało problem dotyczący nieautoryzowanych transakcji.

Tagi: atak hakerów dropbox hakerzy netflix włamania