Iza Łęcka Iza Łęcka 23.04.2020 08:02
Conscript od Catchweight Studio - główny bohater
1175V

Conscript to osadzony w czasach I wojny światowej survival horror inspirowany Silent Hill i Resident Evil

Serie Silent Hill i Resident Evil wychowały wielu graczy oraz twórców. Kolejni deweloperzy czerpią ogrom inspiracji z japońskich produkcji, a do tego grona zaliczymy również Conscript. Wydarzenia osadzone w realiach I wojny światowej przedstawione na pierwszym zwiastunie prezentują ciekawą koncepcję.

Conscript to survival horror inspirowany największymi klasykami gatunku (Silent Hill i Resident Evil). Akcja została osadzona w 1916 roku, a dokładnie podczas bitwy pod Verdun. Bohaterem jest francuski żołnierz, który utknął w rozbudowanych okopach, usilnie starając się odnaleźć zaginionego brata.

Catchweight Studio rozwija produkcję od trzech lat i zamierza zapewnić „wszystkie najważniejsze mechanizmy starych horrorów” , które spójnie ze sobą połączone, zapewnią napięcie z niepowtarzalnym doświadczeniem.

Warto podkreślić, że jest to „solowy projekt”, a twórca i założyciel studia dba o wszystkie najważniejsze detale. Autor obiecuje wymagającą rozgrywkę przepełnioną ciekawymi łamigłówkami, która zostanie obładowana „przejmującą atmosferą”. Deweloper zapewni unikalną estetykę z „przytłaczającym” udźwiękowieniem. Mierząc się nie tylko z wrogiem, ale i własnymi obciążeniami, żołnierz stanie do walki mając do dyspozycji różne rodzaje broni lub walcząc wręcz.

W Conscript znajdziemy trzy różnorodne obszary, które się przeplatają i nakładają na siebie, a różne poziomy trudności z alternatywnymi scenariuszami mają zachęcić do ponownego uruchomienia gry.

Conscript trafi na Steam pod koniec roku. Aktualnie możecie dodać produkcję na listę życzeń.

Sprawdźcie także 10 najstraszniejszych hororów w historii gier oraz poznajcie historię Bloober Team - polskiej fabryki horrorów.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1286990/CONSCRIPT/

Tagi: Catchweight Studio Conscript horror survival horror