Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2020 22:30
Quantum Error okładka
1012V

Quantum Error będzie „bardzo podobny” do DOOM 3 i Dead Space. Gra może trafić na Xboksa Series X

Twórcy Quantum Error ponownie wspominają o swojej produkcji. Gra zmierza aktualnie wyłącznie na PS5 i PS4, ale nie oznacza to, że w przyszłości nie zadebiutuje na innych platformach. Pod względem rozgrywki horror ma trafić w gust między innymi fanów Dead Space.

TeamKill Media małymi krokami przybliża graczom Quantum Error, bo choć zobaczyliśmy już pierwszy materiał z gry, to jednak tytuł nadal pozostaje dla nas pewną niespodzianką. Twórcy chcą jednak mieć pewność, że gracze będą gotowi na rozgrywkę, więc przedstawiają kolejne konkrety.

Quantum Error będzie świetną opcją dla graczy, którzy zakochali się w DOOM 3 i Dead Space, ponieważ deweloperzy zapewnią „wolniejszego FPS-a”, w którym bardzo istotne będą umiejętności głównego bohatera. Studio nie zapomni o łamigłówkach, a istotnym elementem będzie zarządzanie poziomem tlenu – głównymi bohaterami są strażacy, więc od czasu do czasu w lokacjach może pojawić się problem z dostępem do świeżego powietrza.

Jednym z najważniejszych detali dla twórców było zapewnienie mocnej atmosfery, ponieważ właśnie na tym elemencie zespół zamierza budować przerażenie wśród graczy. TeamKill Media nie będzie nas męczył tanimi zagrywkami (jump scare), a zamierza zaoferować bardzo klimatyczną przygodę.

Dakoda Jones i Micah Jones z TeamKill Media podczas rozmowy z dziennikarzem redakcji GamingBolt zapowiedzieli, że choć aktualnie zespół skupia się na konsolach Sony (PS5 jest priorytetem), to jednak w przyszłości wszystko może się wydarzyć i produkcja może trafić na Xboksa Series X. W przypadku Nintendo Switcha pojawia się problem z wydajnością – zespół nie wierzy, że konsola będzie mogła zapewnić odpowiednią jakość Quantum Error.

Źródło: https://gamingbolt.com/quantum-error-gameplay-will-be-very-similar-to-doom-3-and-dead-space

Tagi: ps4 ps5 Quantum Error TeamKill Media xbox series x