Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.04.2020 13:21
Old World
1078V

Old World może zachwycić fanów Civilization. Pierwszy zwiastun z gameplayem

Na rynku rozbudowanych gier strategicznych pojawił się nowy tytuł, który powinien zainteresować fanów marki Civilization. To projekt znany jako Old World.

Old World od studia Mohawk Games może się okazać bardzo ciekawą produkcją. Nad tytułem pracuje część deweloperów, którzy odpowiadali za powstanie m.in. Civilization IV oraz Offworld Trading Company.

Skojarzenia z Civilization pojawiają się od razu - to przede wszystkim znajomy rzut kamery, "mgła wojny", zakładanie miast itd. Old World wyróżnia się jednak pod pewnymi względami - gra skupia się tylko na epoce starożytnej i kładzie nacisk na następujące po sobie dynastie władców. W grze, podobnie jak w serii Romance of the Three Kingdoms, kierujemy władcami, którzy się starzeją i umierają. W związku z tym musimy dbać o następców przywódców poszczególnych cywilizacji, zajmując się nie tylko rozwojem wojska i miast, ale też bardziej personalnymi aspektami rozwoju królestwa.

Już w miesiącach letnich Old World trafi w formie Wczesnego Dostępu do Epic Games Store. Gra ma być exclusivem na platformie sprzedażowej Epic.

Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun z gameplayem.

Przy okazji warto skorzystać z darmowego tygodnia w Monopoly Plus.

Tagi: epic old world pc