Iza Łęcka Iza Łęcka 21.04.2020 09:13
PS5 SSD
1574V

PS5 chwalone przez twórcę Halo. Dysk SSD zrobi „ogromną różnicę”

Sony prezentując PS5 skupiło się w głównej mierze na prezentacji nowoczesnego dysku SSD. W sprawie wykorzystanej technologii wypowiedział się Marcus Lehto, były dyrektor kreatywny Bungie, który jest pewny, że rozwiązania zaprezentowane przez Sony zapewnią nową jakość i ułatwią pracę deweloperom.

PS5 powinno zostać oficjalnie przedstawione w maju, a podczas pokazu next-genowej konsoli Sony możemy się spodziewać kolejnych szczegółów dotyczących specyfikacji. Znamy już liczbę teraflopów zagwarantowanych przez PlayStation 5, ale wciąż nie brakuje twórców, którzy chętnie wypowiadają się w temacie poszczególnych podzespołów, w tym osławionego dysku SSD.

Teraz w sprawie wykorzystanej technologii głos zabrał Marcus Lehto, były dyrektor kreatywny Bungie, który przez lata rozwijał serię Halo. Jego zdaniem SSD zapewni „ogromną różnicę”:

„To zrobi wielką różnicę. Otworzy drzwi dla bardziej rozbudowanych treści, które mogą być transmitowane dużo szybciej. Gracze nie będą czekać na ekranach ładowania, a my nie będziemy musieli ukrywać ładowania za przerywnikami filmowymi lub tego typu rzeczami.”

Deweloper zaznaczył, że dysk SSD sprawi, że wszystko będzie bardziej płynne i bezproblemowe dla gracza. Na aktualnej generacji wielu twórców musi mierzyć się z licznymi wyzwaniami i trudnościami, które zostaną przezwyciężone na next-genach.

Bazując na własnym, wieloletnim doświadczeniu, Marcus Lehto zdaje sobie sprawę z ograniczeń obecnej generacji, pracując obecnie nad Disintegration, które zmierza na PS4, Xboksa One i komputery osobiste. Szef studia V1 Interactive musi teraz radzić sobie z dostosowaniem gry na trzy platformy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/halos-co-creator-says-ps5s-ssd-tech-will-make-a-huge-difference-for-designers/

Tagi: Marcus Lehto playstation 5 ps5 SSD