Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2020 15:41
PSVR gracz z goglami i 2 kontrolerami
1295V

PSVR jest „przestarzałe”, ale nie możemy liczyć na szybki pokaz PSVR2. Patrick O'Luanaigh wspomina o sprzęcie

PSVR trafiło na rynek w 2016 roku i już w tamtym czasie urządzenie nie charakteryzowało się najmocniejszą konfiguracją. Konkurencja nie śpi, wydaje nowe urządzenia i według dyrektora generalnego nDreams – Sony dostrzega problem.

Od premiery PSVR wiele się wydarzyło na rynku wirtualnej rzeczywistości. Sprzęt Sony trafił do ponad 5 mln graczy (dane na 31 grudnia), ale od premiery nie mogliśmy mówić o wybitnej konfiguracji zaprezentowanej przez japońską korporację.

Sytuację gogli VR od Sony ocenił Patrick O'Luanaigh – dyrektor generalny nDreams, studia skupionego na tworzeniu gier dla VR. Jego zdaniem Sony doskonale zdaje sobie sprawę, że musi w pewnym momencie zareagować, ponieważ PSVR jest przestarzałe. Firma potrzebuje nowej wersji, ponieważ najbliższe lata będą dotkliwe dla PSVR z powodu coraz to mocniejszej propozycji konkurencji.

CEO podkreślił, że nie oczekuje prezentacji PSVR 2 w 2020 roku, ponieważ teraz Sony skupi się wyłącznie na PS5, ale po dostarczeniu konsoli na rynek, powinniśmy usłyszeć o planach korporacji, która dużo zainwestowała w VR.

Słowa Patricka O'Luanaigha są interesujące, ponieważ jego firma opracowuje coraz to ciekawsze gry. W swoim czasie pojawiły się plotki dotyczące bliskiej premiery PS5 i PSVR2, ale dzisiaj możemy już założyć, że taki scenariusz jest niemożliwy.

Jak wiadomo PS5 otrzyma wsparcie PSVR, ale Sony będzie musiało zareagować i dostarczyć na rynek gogle, które sprostają oczekiwaniom rynku i zapewnią nową jakość rozgrywki.

Sprawdźcie kolejne informacje o PSVR:

Źródło: https://wccftech.com/psvr-hardware-is-dated-and-sony-knows-it-needs-to-be-updated-says-ndreams-ceo/

Tagi: playstation vr ps vr psvr psvr 2 sony