Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.04.2020 17:36
Danganronpa Mobile
1609V

Trylogia Danganronpa zmierza na urządzenia mobilne

Danganronpa będzie w tym roku obchodziła swoje 10 urodziny, dlatego z tej okazji deweloperzy pragną wkroczyć z nią na zupełnie nowy rynek, a dokładniej rzecz ujmując urządzenia mobilne.

Wzorem takich firm jak Square Enix oraz Sega, ekipa Spike Chunsoft postanowiła wkroczyć na wielce kuszący ogromnymi zarobkami, rynek mobilny.

Z okazji 10 urodzin marki Danganronpa, która zadebiutowała na świecie dokładnie 25 listopada 2010 roku na PlayStation Portable, jej autorzy pragną powrócić na sprzęty przenośne, lecz w nieco innej niż oryginalnie formie. Nową platformą na jakiej zadebiutuje zabójcza trylogia kryminalnych opowieści będą smartfony! 

Statystyki jasno pokazują, że wydawanie gier na Androida i iOS jest szalenie opłacalne, dzięki czemu każdy kto wrzuci tam swoje dzieło, może być pewien dużego i łatwego zarobku. Niestety producenci ani wydawca nie podali daty premiery Danganronpy na mobilkach ani formy monetyzacji jaka będzie za nią stała. Jeśli ktoś zdecyduje się na wersję free-to-play, będziemy zapewne zmuszeni dokupywać sobie podpowiedzi za realne pieniądze.

21 maja dowiemy się kolejnych nowości jakie czekają fanów wspomnianej serii. Kto wie, może edycja na Switcha?

Tagi: Danganronpa Trilogy NISA Europe Spike Chunsoft