Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.04.2020 15:18
Crazy Taxi 2020
454V

Sega zamyka serwery dwóch gier i rozstaje się ze studiem Demiurge

Po 5 latach współpracy z zewnętrznym studiem Demiurge, Sega postanowiła ją zakończyć i zamyknie serwery dwóch swoich gier mobilnych.

Rynek gier mobilnych stał się najważniejszym sektorem naszej branży, który przynosi deweloperom największe dochody przy relatywnie niskim nakładzie pracy.

Nic zatem dziwnego, że Square Enix ogłosiło ostatnio mobilnego NieR-a, zaś w dobie koronawirusa rozdaje swój inny przenośny hit za darmo. Pieniądze w smartfonach już dawno wyczuła również japońska Sega, która w 2015 roku nawiązała współpracę z firmą Demiurge Studios, na mocy której powstało kilka ciekawych gier.

Niestety obie korporacje rozstają się po tych 5 latach bliskiej współpracy, przez co zarówno Crazy Taxi Tycoon (klikacz) oraz Sega Heroes (match-3) będą musiały zostać zamknięte, co stanie się już 21 maja tego roku. Jeśli zatem nie poznaliście tych produkcji, a chcielibyście, macie na to ostatnią szansę.

Z drugiej strony jest w tym mały promyk nadziei dla tych, którzy tęsknią na przykład za konsolowym Crazy Taxi - Sega może teraz wysłucha wiernych fanów i przygotuje jakiś kozacki remake albo sequel znanej marki.

Źródło: https://www.dualshockers.com/sega-shuts-down-two-mobile-games-after-split-with-demiurge/

Tagi: crazy taxi tycoon demiurge mobile Sega sega heroes