Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.04.2020 14:48
Filipe Duarte
3190V

Filipe Duarte nie żyje. Aktor podkładał głos głównemu bohaterowi gry Days Gone

Filipe Duarte, portugalski aktor, który użyczył głosu Deaconowi St. John, głównemu bohaterowi gry Days Gone, odszedł z tego świata.

Trzeci tydzień kwietnia 2020 roku nie będzie miło wspominany przez graczy, ponieważ z tego świata odeszli dwaj mężczyźni, którzy użyczyli swojego głosu ważnym postaciom w grach. Pierwszym z nich jest Paul Haddad, który podkładał głos Leonowi S. Kennedy'emu, jednemu z głównych bohaterów kultowej serii Resident Evil od japońskiego studia Capcom. O życie walczył on już od kilku lat, ale jego batalia nie zakończyła się happy endem.

Drugim z nich jest portugalski aktor Filipe Duarte, który miał bogate doświadczenie w spektaklach teatralnych czy także w występowaniu w filmach. Rzeczona osoba podłożyła głos Deaconowi St. John w portugalskiej wersji gry Days Gone, opowiadającej o szalonych przygodach motocyklisty, który nie może pogodzić się z wielką stratą. Zmarł on w wieku 46 lat z powodu ataku serca, o czym poinformował portugalski oddział PlayStation. Kondolencje rodzinie Filipe Duarte'a złożył już Eric Jensen, główny projektant świata w amerykańskim zespole.

W ostatnim czasie opuścił nas także Landon Montgomery, założyciel Gearbox Software, który bardzo dużo zrobił dla kultowej serii Brothers in Arms. Miejmy nadzieję, że nie będziemy, przynajmniej w najbliższym czasie, słyszeć o odejściach ważnych osób w świecie gamingu.

Źródło: Dualshockers.com

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment