Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2020 16:33
Paul Haddad Resident Evil 2
1668V

Zmarł Paul Haddad. Aktor głosowy znany z Resident Evil 2

Redakcja Resident Evil Wiki potwierdziła złą wiadomość. Po wieloletniej walce z różnymi chorobami, zmarł Paul Haddad. Aktor głosowy wystąpił w oryginalnym Resident Evil 2, a w ostatnim czasie promował Daymare:1998.

Paul Haddad wystąpił jako Leon S. Kennedy w oryginalnym Resident Evil 2 z 1998 roku, a następnie pojawił się w kilku filmach i serialach, gdzie często podkładał głos. Aktor w ubiegłym roku promował Daymare: 1998, do którego został zaangażowany. Twórcy pierwotnie opracowywali remake Resident Evil 2, więc udało im się przekonać do współpracy Kanadyjczyka.

Aktor potwierdził na jednym z live-streamów, że cierpi na raka gardła w trzecim stadium i posiada guza na jednej ze strun głosowych – problem udało się usunąć, ale operacja zmieniła jego głos. W lutym opublikował na Facebooku długą wiadomość, w której potwierdził wieloletnie zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, które od siedmiu lat leczył przez głęboką stymulację mózgu, ale „rozrusznik” wymagał wymiany baterii. Był 30. osobą, która korzystała z tego nowatorskiego rozwiązania.

Jego ostatni zabieg nie zakończył się w planowany sposób i lekarze musieli przeprowadzić 5-godzinną operację na otwartym mózgu. W miejscu baterii pojawił się ogromny czyrak, co przyczyniło się do nowych problemów zdrowotnych (stan zapalny w klatce piersiowej, szyi i głowie). Nie mając więc innego wyjścia – Haddad prosił fanów o pomoc finansową.

Pomimo wieloletniej walki, Paul Haddad zmarł w tym tygodniu.

Źródło: https://techraptor.net/gaming/news/paul-haddad-original-voice-of-leon-in-resident-evil-2-has-passed-away

Tagi: Daymare: 1998 Paul Haddad resident evil 2