Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2020 20:24
Kierunek Noc Netflix
687V

Kierunek: Noc na zwiastunie i z datą premiery. Netflix pokazuje serial na podstawie powieści Jacka Dukaja

Netflix w końcu ujawnił ostateczne szczegóły dotyczące serialu przygotowanego na podstawie powieści Jacka Dukaja. „Kierunek: Noc” będzie jedną z ozdób majowej ramówki streamingowego giganta. Zobaczcie najnowszy zwiastun.

„Kierunek: Noc” został zapowiedziany przez Netflix we wrześniu ubiegłego roku, ale dopiero w marcu otrzymaliśmy pierwszą zajawkę. Jest to pierwszy belgijski serial platformy, w którym wystąpiła międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji.

Reżyserią serialu zajął się belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye („Over Water”), a twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest Jason George („The Protector”, „Narcos”) – scenarzysta pełni także funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. W składzie znaleźli się także Tomek Bagiński („Wiedźmin”, „Katedra”) oraz Jacek Dukaj, którzy zostali producentami wykonawczymi. Jason George podczas tworzenia historii wykorzystał „Starość aksolotla”, ale to nie jedyny rodzimy akcent w projekcie, ponieważ na ekranie zobaczymy Ksawerego Szlenkiera. Aktor wystąpił w między innymi „Jack Strong”, „Maria Skłodowska-Curie”, czy też w serialu „Na Wspólnej”.

Akcja „Kierunek: Noc” skupia się na losach pasażerów i członków załogi nocnego samolotu. Maszyna musi obrać kurs na zachód, ponieważ słońce zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze i jedynym schronieniem jest właśnie mrok. Na pokładzie znajdą się różne osoby (bogaci i biedni, starzy i młodzi, cywile i wojskowi), ale wszystkich łączy jedno – chcą za wszelką cenę przetrwać.

Premiera serialu została zaplanowana na 1 maja.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: Kierunek: Noc netflix trailer zwiastun