Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2020 17:30
Kierunek: Noc
588V

Kierunek: Noc na pierwszym materiale. Netflix pokazuje serial na podstawie powieści Jacka Dukaja

Netflix we wrześniu ubiegłego roku potwierdził przygotowanie serialu na podstawie powieści Jacka Dukaja „Kierunek: Noc”. Dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy materiał, który powinien zainteresować wielu widzów.

„Kierunek: Noc” to bardzo interesująca produkcja – jest to pierwszy belgijski serial oryginalny, w którym jednak wystąpią aktorzy z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. Nie jest to przypadek, ponieważ scenariusz przedstawia losy pasażerów samolotu, którzy obierają kierunek na zachód, by móc przetrwać.

„Akcję serialu „KIERUNEK: NOC” rozpoczyna nagłe niewyjaśnione zdarzenie: promienie słońca zaczynają zabijać wszystko, co pojawi się na ich drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kierunek na zachód, aby pozostać w bezpiecznych objęciach nocy. Teraz ich wszystkich łączy jedno: pragnienie przetrwania za wszelką cenę. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne.”

Pierwszy materiał w naprawdę dobry sposób zapowiada wydarzenia i pokazuje sam początek opowieści – zainteresowani nie trafili jeszcze na pokład samolotu, ale otrzymują jednoznaczne informacje i próbują się ratować.

Warto wspomnieć, że producentami wykonawczymi serialu zostali Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj – twórcy wspomagają belgijskich reżyserów (Inti Calfat i Dirk Verheye), którzy pracują na podstawie scenariusza przygotowanego przez Jasona George'a („The Protector”, „Narcos”), który pełni też funkcję showrunnera.

Sprawdźcie nasze publikacje:

Źródło: YouTube.com

Tagi: jacek dukaj Kierunek: Noc netflix tomasz bagiński