Iza Łęcka Iza Łęcka 17.04.2020 07:30
Star Wars Episode 1 grafika z okładki
1522V

Star Wars Episode l: Racer powróci w maju. Twórcy zdradzili szczegóły

Odgrzewane kotlety ze świata Gwiezdnych wojen cieszą się sporym zainteresowaniem, więc na kanwie tej popularności powróci Star Wars Episode l: Racer. Gra zmierza na PlayStation 4 i Nintendo Switcha, a premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Star Wars Episode I: Racer zadebiutowało na pierwszych platformach w 1999 roku, jednak po 21 latach produkcja zawita na współczesnych platformach. Twórcy zaoferują wyścigi na PlayStation 4 i Nintendo Switcha – premierę zaplanowano na 12 maja. Chętni do zakupów i zatopienia się w emocjonujących wyścigach ślizgaczy muszą przygotować około 60 zł (14,99 dolarów).

Gracze nie mogą liczyć na pełny remake, gdyż autorzy postawili na zapewnienie zwykłego portu, który może odstraszyć oprawą największych fanów pięknych widoków. W Star Wars Episode 1: Racer liczy się przyjemny gameplay i szybka jazda, a moc nowych platform powinna zapewnić płynne doświadczenie. Zadecydowano również o modernizacji sterowania, uwzględniając chociażby wygodne sterowanie Joy-Conami.

Star Wars Episode 1: Racer zaoferuje 25 kierowców, tory na ośmiu unikalnych planetach, natomiast w trakcie rozgrywki gracze otrzymają szansę rozwijania pojazdów. Tytuł posiada kampanię oraz lokalny split-screen. Dla wielu graczy wyścigi mogą okazać się nostalgicznym powrotem.

Warto pamiętać, że na PSN wciąż znajduje się tajny Star Wars: Project Maverick, który nie został ujawniony przez Electronic Arts. Prawdopodobnie będzie to mniejsza gra nastawiona na sieciowe pojedynki.

Star Wars Episode 1 Racer - screen 1

Star Wars Episode 1 Racer - screen 2

Star Wars Episode 1 Racer - screen 3

Źródło: https://www.starwars.com/news/star-wars-episode-i-racer-interview?

Tagi: data premiery LucasArts nintendo switch ps4 Star Wars Episode I: Racer