Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2020 16:24
Xbox Series X GPU
1018V

Xbox Series X skorzysta z wielu headsetów. Astro Gaming potwierdza ważną wiadomość

Microsoft zdradził już szereg informacji o Xboksie Series X, ale nadal nie znamy kilku szczegółów dotyczących konsoli. Problemem next-genowego Xboksa mógł okazać się brak wejścia optycznego, ale Astro Gaming potwierdziło ważną wiadomość.

Xbox Series X nie otrzyma wejścia optycznego, ale nie będzie to duży problem dla producentów. Już w ubiegłym miesiącu pojawiły się informacje dotyczące współpracy Astro Gaming z Microsoftem, a teraz firma przedstawiła ważną wiadomość.

Konsola nowej generacji od Microsoftu pozwoli na podłączenie headsetów przez USB – teraz Astro pracuje z amerykańskim producentem, by zadbać o aktualizację dla MixAmp Pro TR, A50 + Stacja Bazowa i A20, by urządzenia działały na Xboksie Series X. Gracze oczywiście skorzystają z pełnego doświadczenia, więc dzięki słuchawkom pogadamy ze znajomymi oraz usłyszymy wszystkie dźwięki dobiegające z gier.

Jest to kapitalna wiadomość dla graczy, którzy dotychczas korzystali z droższych zestawów i podłączali sprzęt do aktualnej generacji przez wspomnianego optyka. W przypadku Xboksa Series X taka opcja nie będzie możliwa, ale zamiast tego skorzystamy z USB.

Nie jest to rewolucyjna wiadomość, ale jeśli posiadacie przykładowo A50 ze stacją dokującą, to wiele na to wskazuje, że sprzęt zadziała także na next-genie.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-x-audio-usb/

Tagi: headset Microsoft słuchawki xbox series x