Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.04.2020 16:03
Xbox Series X konsola
2328V

Xbox Series X nie otrzyma optycznego portu audio. Microsoft tłumaczy decyzję

Microsoft podjął szereg ważnych decyzji podczas projektowania Xboksa Series X i jedną z nich było bez wątpienia zrezygnowanie z portu optycznego. Phil Spencer postanowił wytłumaczyć sytuację i podkreślił – wszystko rozbija się o pieniądze.

Microsoft zaskoczył prezentując wszystkie porty z Xboksa Series X, ponieważ na liście zabrakło optycznego portu audio, dzięki któremu możemy podłączyć do konsoli między innymi wysokobudżetowe headsety. Sytuację postanowił wytłumaczyć Phil Spencer, który nie ubrał sytuacji w niepotrzebne słowa i podkreślił jedno – wszystko kosztuje.

Szef marki Xbox zaznaczył, że podczas projektowania konsoli ważny jest każdy szczegół. Producent musi wziąć pod uwagę części, które kosztują nawet 2 dolary, bo choć sytuacja nie jest kłopotliwa w momencie kupienia jednego egzemplarza, to jednak sprawa robi się poważna w momencie, gdy sprzedamy przykładowo 100 mln urządzeń – wtedy każda część ma znaczenie i trzeba o tym pamiętać.

Microsoft posiada dokładne dane ilu graczy korzysta z optyka na aktualnej generacji i podjęto prostą decyzję – jeśli opcję (słuchanie muzyki) można zapewnić w inny sposób, to czy można te pieniądze przeznaczyć w inne (lepsze) miejsce? Jak możecie się spodziewać – nie było to trudne.

Przedstawiciel Microsoftu podkreślił również, że o decyzji zostali poinformowani partnerzy – przykładowo firma Astro – którzy otrzymają możliwość podłączenia swoich zestawów w inny sposób. Ponadto, wspomniane Astro pracuje nad aktualizacją swoich urządzeń, by gracze mogli korzystać z przykładowo Astro A50 podłączając słuchawki przez USB.

Sprawdźcie się kolejne informacje o next-genie Microsoftu:

Źródło: https://www.ign.com/articles/phil-spencer-explains-why-the-xbox-series-x-doesnt-have-an-optical-audio-port

Tagi: microsoft optyk Xbox xbox series x