Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.04.2020 11:03
The Pope
1781V

The Pope: Power And Sin. Polska gra pozwoli wcielić się w papieża Aleksandra VI

PlayWay już wielokrotnie udowadniał, że ma niesamowite pomysły na gameplay, tworząc koncepcje, których nie było wcześniej na rynku. Polacy znów mają apetyt na innowacje, tym razem szykując The Pope: Power & Sin.

Warszawskie studio Forestlight Games, we współpracy z PlayWay przygotowuje aktualnie The Pope: Power & Sin. Grę można określać jako połączenie przygodówki i strategii. W produkcji wcielamy się w papieża Aleksandra VI (Rodrigo Borgię), z którym związane było w XV wieku wiele skandali i kontrowersji (przykładowo papież dorobił się 9 potomków, których obsadził na wysokich stanowiskach w Państwie Kościelnym) i angażował się w liczne machinacje i intrygi polityczne.

Polskie studio tak opisuje nadciągające atrakcje:

Wciel się w rolę Papieża, wzmocnij władzę Państwa Kościelnego, walcz o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę administracyjnych struktur kościelnych. Rządy Aleksandra VI to fala licznych skandali, ekscesów i oznak zepsucia moralnego w najwyższych władzach Kościoła.

  • Trudne czasy wymagają szybkich, często brutalnych decyzji. Likwiduj heretyków, którzy podważają Twoje świętości.
  • Zjednocz Włochy, powiększaj terytorium swojej władzy, ściągaj podatki i zdobywaj bogactwa.
  • Polityka nie zawsze musi być czysta, nie ze wszystkimi trzeba się dogadać. Pamiętaj, że masz po swojej stronie Boga, więc każda decyzja może być słuszna.
  • Zbieraj informacje. Każde miejsce jest dobre, korytarze Watykanu czy nawet konfesjonał. Wielu chce władzy, chce znaleźć się na twoim miejscu.
  • Zarządzaj podwładnymi, a przede wszystkim dbaj o rodzinę. Zapewnij jej wysokie stanowiska i zabezpiecz przyszłość.

Takie połączenie strategii, gry menadżerskiej i przygodówki zapowiada się ciekawie. Premiera na PC, PS4 i XOne odbędzie się jeszcze w 2020 r.

Gra doczeka się nie tylko polskich napisów, ale również dubbingu.

Warto również sprawdzić:

Źródło: Steam/PlayWay

Tagi: historia humor playway polska the pope