Iza Łęcka Iza Łęcka 10.04.2020 09:24
Grounded logo z napisem i rywalami
539V

Grounded otrzyma „tryb arachnofobii”. Obsidian deklaruje pomoc graczom

W Grounded mali bohaterowie niejednokrotnie na swojej drodze spotkają gigantyczne stworzenia wzbudzające lęk wśród niektórych odbiorców. Obsidian wyciąga pomocną dłoń w kierunku graczy, którzy boją się pająków, i przygotuje „tryb arachnofobii”.

W Grounded zadaniem śmiałków będzie przetrwanie w wymagającym środowisku, by rozwiązać kluczową zagadkę swojej transformacji i szybko powrócić do wcześniejszych rozmiarów. W gąszczach trawnika, wcielając się w zmniejszone dzieciaki, gracze wielokrotnie doświadczą spotkań z różnymi owadami, które będą stanowić niemałe zagrożenie. Oprócz walki z napotkanymi kreaturami, podczas przygody zajmiemy się zbieraniem surowców, budowaniem schronień i tworzeniem prowizorycznych broni.

Umiejscowienie fabuły jasno wskazuje, że wśród rywali znajdą się rozmaite owady, a pająki będą często stawać na naszej drodze i utrudniać podróż. Deweloperzy z Obsidian Entertainment zaprezentowali przeciwników na fabularnym zwiastunie, co wywołało spore zaniepokojenie niektórych graczy. Na szczęście twórcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom potwierdzając wiadomość: Grounded otrzyma specjalny tryb, który pozwoli zapoznać się z grą również osobom nie przepadającym za pająkami :

Jak na razie nie uzyskaliśmy zapowiedzi w jaki sposób będzie działał specjalny tryb. Najpewniej jednak na ekranie pająki zostaną zastąpione innymi stworzeniami - chociażby chrząszczami, modliszkami czy mrówkami - które nie będą wywoływać lęku wśród graczy.

Sprawdźcie kolejne informacje o Grounded:

Źródło: https://www.polygon.com/2020/4/9/21215333/obsidian-grounded-game-arachnophobia-mode-pc-xbox-one?

Tagi: Grounded Microsoft Obsidian Entertainment