Iza Łęcka Iza Łęcka 08.04.2020 12:34
Grounded ekipa
705V

Grounded na długiej rozgrywce. 40 minut z nowym IP Obsidian Entertainment

Obsidian Entertainment podczas Inside Xbox zaprezentowało zwiastun fabularny Grounded i potwierdziło lipcowy debiut nowego IP. Oprócz przekazania dobrych wiadomości, gracze zostali zaproszeni na długi pokaz gry– zapis rozgrywki zobaczycie w tej wiadomości.

Obsidian Entertainment zaskoczyło zapowiadając w ubiegłym roku Grounded, którego premiera została zaplanowana na lipiec. Część zespołu składająca się z kilkunastu osób stawia na rozwój nowej marki, która przedstawi losy bohatera tułającego się wśród wysokich traw.

Akcja Grounded została umiejscowiona w malowniczym, rozległym i przepełnionym niebezpieczeństwami świecie, w którym gracze wcielą się w zmniejszonych ludzi – założenia gry sprawiają, że dla postaci nawet najmniejsza mrówka czy pająk stanowią spore zagrożenie. Deweloperzy znani chociażby z serii Pillars of Eternity czy The Outer Worlds zaoferują survivalową przygodę nie tylko dla pojedynczego gracza, ale i w kooperacji do 4 śmiałków, w której będziemy zbierać surowce, walczyć z przeciwnikami, a nawet budować domostwa.

Twórcy zaprezentowali wczoraj długi gameplay, który prezentuje system zbierania materiałów, cięcie trawy oraz kolejne polowania – gracze trafią do wielkiego świata, a swoboda ruchów ma zachęcić do odkrywania terenów. Walka będzie jednak wymagająca, bo nawet jeden pająk potrafi wybić grupę eksploratorów.

Założenia Grounded zapowiadają się obiecująco, jednak sporo w tym wypadku zależy od samej rozgrywki. Na materiale tytuł Obsidian Entertainment wygląda przyzwoicie.

Sprawdźcie kolejne informacje o Grounded:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Grounded Microsoft Obsidian Entertainment