Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2019 16:48
Resident Evil 8
1541V

Resident Evil 8 ze zwiastunem od Platige Image? Twórcy Wiedźmina od Netflix podpisali umowę z Capcomem

Platige Image opracowuje zwiastuny do największych produkcji AAA i Polacy otrzymali kolejne zlecenie. Teraz twórcy z Warszawy mają pracować nad animacją dla nowej gry Capcomu. Patrząc na ostatnie plotki – rodzima ekipa może stworzyć zwiastun do Resident Evil 8 lub Resident Evil 3 Remake.

Platige Image w ostatnich latach pracuje nad wielkimi grami. Twórcy opracowali intra dla Wiedźminów czy też zwiastuny do Watch Dogs 2, Metro Exodus, The Division 2, God of War oraz Dying Light 2. Firma pracuje także nad „Wiedźminem” od Netflix i miała okazję rozwijać jedną z historii „Miłość, śmierć i roboty”.

Polacy najwidoczniej szykują się do kolejnego, dużego projektu – w połowie września Platige Image podpisało umowę z japońskim, głównym oddziałem Capcomu na przygotowanie „wyprodukowanie i dostarczenie filmu animowanego z elementami animacji 3D do gry komputerowej”.

Moglibyśmy przypuszczać, że Platige Image pracuje nad serialem Resident Evil dla Netflixa, który jak wiadomo powstaje, ale w umowie pojawia się słowo klucz: gra. Polacy mają czas na przygotowanie pierwszej produkcji do kwietnia 2020 roku.

Według ostatnich doniesień, Capcom skupia się na marce Resident Evil i aktualnie główny oddział pracuje nad dwoma grami: Resident Evil 8 oraz Resident Evil 3 Remake. Możemy w tej sytuacji podejrzewać, że to właśnie Polacy zajmą się stworzeniem zwiastuna, który zostanie przedstawiony na... E3?

Na szczegóły musimy zaczekać, ale jedno jest pewne – Platige Image otrzymało kolejne ciekawe zlecenie, które w przyszłości będą podziwiać gracze z całego świata.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://biznes.interia.pl/news/zawarcie-umowy-ramowej-i-otrzymanie-zlecenia-na-produkcje,2629550,1081

Tagi: Capcom platige image resident evil