Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 04.04.2020 11:45
Steam z kolejnym rekordem
675V

Steam z rekordową popularnością. Miliony graczy korzystają z platformy w trakcie pandemii

Choć większość firm bardzo mocno obrywa z powodu bieżącej sytuacji na świecie, to wśród nich na pewno nie znajduje się Valve. Ich platforma notuje rekordowe zainteresowanie. 

Bieżąca sytuacja na świecie, spowodowana pandemią koronawirusa, na której skutek zmuszeni jesteśmy siedzieć w domach, odbija się na wielu branżach. Bez wątpienia dojdzie do rekordowej recesji, a gospodarka zaliczy ogromny spadek. Większość firm bardzo mocno obrywa, ale są też takie, które zyskują

Przykładem takiej jest Valve oraz ich platforma Steam. Co kilka dni odnotowujemy nowy rekord użytkowników, którzy są jednocześnie zalogowani. Kilka dni temu pojawił się raport o tym, iż przekroczono liczbę 23 milionów graczy. Dziś jest to zaledwie melodią przeszłości, albowiem pękł właśnie kolejny milion. Jak możemy przeczytać w statystyka Steam- jednocześnie korzystało z niego 24 157 126 graczy w szczytowym momencie. 

Niezwykle ciekawe jest także zestawienie dziesięciu gier, w jakie wtedy grali wspomnieni użytkownicy. Co nie jest zaskoczeniem, królowały pozycje wieloosobowe. Rzućcie okiem: 

  1. Counter-Strike: Global Offensive
  2. Dota 2
  3. PLAYERUNKNOWN'S BLATTLEGROUNDS
  4. Mount & Blade II: Bannerlord
  5. Grand Theft Auto V
  6. Tom Clancy's Rainbow Six Siege
  7. Rust
  8. Football Manager 2020
  9. ARC: Survival Evolved
  10. Monster Hunter: World

Jak to wygląda u Was? Spędzacie ostatnio więcej czasu na Steamie? Dajcie znać! 

Warto przeczytać także poniższe wiadomości:

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/steam-breaks-yet-another-record-of-concurrent-players-now-has-over-24-million-players-online/

Tagi: gry rekord steam valve