Iza Łęcka Iza Łęcka 03.04.2020 10:47
The Last of Us 2 Ellie
2421V

The Last of Us 2 podzieli graczy. Troy Baker wspomina o fabule i zachęca do „otwarcia umysłu”

The Last of Us 2 aktualnie nie posiada ostatecznej daty premiery, jednak nie słabną doniesienia o produkcji. Aktor grający Joela wspomina o scenariuszu oraz samej produkcji Naughty Dog. Jego zdaniem – fabuła podzieli graczy, a fani powinni podejść do historii z otwartymi umysłami.

Świeżo po ogłoszeniu przełożenia premiery The Last of Us 2, w sprawie gry wypowiedział się Jason Schreier, który potwierdził ważną wiadomość – produkcja Naughty Dog była gotowa na debiut w maju. Głównym powodem opóźnienia jest przygotowanie i sprzedaż fizycznych wydań. Chociaż ekipa Naughty Dog ma teraz więcej czasu do nadrobienia pewnych niedociągnięć, nadal może pojawić się problem z crunchem.

W sprawie gry swoich wypowiedzi nie szczędził Troy Baker, który w obu częściach The Last of Us wciela się w Joela. Aktor wspomniał o pierwszym przesłuchaniu – Baker wchodząc na casting krzyknął „Znam prawdę o Joelu!”, choć w rzeczywistości dopiero kontynuacja gry pozwoliła mu bliżej poznać głównego bohatera pierwszego TLOU.

The Last of Us: Part II ma być jednak czymś szczególnie odkrywczym – produkcja poprzez swoją narrację rzuci wyzwanie graczom, którzy staną przed kilkoma pytaniami: czym jest gra, czym jest świat, kim są bohaterowie?

Troy Baker jest również przekonany, że gracze powinni podejść do The Last of Us 2 z otwartymi umysłami, gdyż w innym wypadku otrzymają „zupełnie inne doświadczenie”. Aktor nie wgłębia się w szczegóły, ale nie jest żadną tajemnicą, że scenarzyści Naughty Dog pozwolą sobie na wiele emocjonujących momentów w nowej odsłonie gry.

Aktor przypomniał także sytuację, gdy Neil Druckmann zaprosił go do swojego domu i przedstawiał mu zarys fabuły – po usłyszeniu zakończenia, Baker tylko milczał i czuł się jakby „siedział u stóp największego scenarzysty”.

Jednocześnie artysta wcielający się w Joela dodał, że nie jest przekonany, czy ludziom spodoba się fabuła The Last of Us 2, gdyż w wielu zwrotów akcji gracze mogą się nie spodziewać:

"Nie wiem, czy fabuła ludziom się spodoba, czy ją znienawidzą, ale na pewno NIE pozostaną obojętni wobec wydarzeń.”

Sprawdźcie najnowsze informacje o The Last of Us 2:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/the-last-of-us-2s-story-will-be-divisive-troy-bake/1100-6475591/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II