Iza Łęcka Iza Łęcka 02.04.2020 09:33
Sony COVID-19 100 mln dolarów
1210V

Sony przeznacza 100 mln dolarów na walkę z pandemią COVID-19

Globalna pandemia dotyka niemal wszystkich, a do walki przeciwko wirusowi dołącza Sony. Japońska korporacja stworzyła fundusz o wartości 100 mln dolarów – pieniądze pomogą w walce z COVID-19.

Sony potwierdziło dzisiaj, że dokłada swoją cegiełkę w walce z koronawirusem - zapowiedziano powstanie „Sony Global Relief Fund for COVID-19”, czyli funduszu pomocowego, którego wartość opiewa na 100 mln dolarów. Korporacja pragnie wspierać osoby, na życie których światowa pandemia odciska najmocniej piętno. Pieniądze mają pomóc osobom z „pierwszej linii frontu” (medykom), ale Sony dostrzega także dzieci i nauczycieli, którzy muszą teraz podejmować naukę zdalnie. Ostatnim obszarem pomocy jest branża rozrywkowa, na którą znaczący wpływ miało rozprzestrzenienie się wirusa.

Pierwsze pieniądze (10 mln dolarów) trafią między innymi do zasobów Światowej Organizacji Zdrowia, japoński gigant branży gier zamierza również współpracować z partnerami zewnętrznymi badającymi, w jaki sposób można wspierać zapobieganie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Wykorzystując swoją technologię, pomoc będzie kierowana do nauczycieli, którzy muszą obecnie mierzyć się z nowym wymiarem obowiązków. Korporacja planuje wspierać wschodzących twórców, artystów oraz wszystkie osoby wykonujące zawody z branży rozrywkowej. W przygotowaniu jest również „program upominkowy”, który trafi do około 110 000 pracowników z całego świata.

Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation, podsumował inicjatywę następującymi słowami:

"Sony składa kondolencje rodzinom tych, którzy zmarli w wyniku kryzysu COVID-19, i składa wyrazy współczucia wszystkim, którzy zostali dotknięci jego skutkami. Aby przezwyciężyć bezprecedensowe wyzwania, przed którymi stoimy obecnie jako społeczeństwo na całym świecie, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, jako firma globalna, aby wesprzeć osoby znajdujące się na frontach walki z COVID-19, dzieci, które są naszą przyszłością, oraz tych, którzy zostali dotknięci skutkami kryzysu w branży twórców."

W sprawie COVID-19 wypowiedział się Roger - zachęcamy do przeczytania interesujących publikacji: 

Źródło: https://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/202004/20-027E/

Tagi: covid-19 koronawirus sony sony corporation