Iza Łęcka Iza Łęcka 31.03.2020 08:46
Driveclub kończy żywot. Sony zamyka serwery wyścigów z PS4
1517V

Driveclub kończy żywot. Sony zamyka serwery wyścigów z PS4

Driveclub nie był największym sukcesem Sony na aktualnej generacji, postępuje więc dalsze odcinanie się od tytułu. Po usunięciu gry ze sklepów, nadszedł czas na oficjalne zamknięcie serwerów – tym samym produkcja straci dostęp do wielu funkcji.

Od pierwszych zapowiedzi Driveclub wzbudzał sporo emocji, a od ekipy słynącej z marki Motorstorm gracze oczekiwali produktu najwyższej jakości. Tymczasem wyścigi zadebiutowały na rynku w 2014 roku z niemałymi problemami i zbierając oceny na poziomie 71%. Debiut tak wyczekiwanej produkcji na PS4 nie należał ani do najprzyjemniejszych, ani do najłatwiejszych. Evolution Studios zawiodło i wyścigi przez wiele miesięcy nie oferowały pełnego doświadczenia. W ostateczności Sony zamknęło studio, usunęło grę ze sklepu, a obecnie całkowicie odetnie się od tytułu.

Zeszłoroczna zapowiedź zamknięcia serwerów przez japońską korporację odbiła się echem wśród graczy. Dzisiaj przypada ostatni dzień sieciowej działalności Drivecluba – infrastruktura tytułu zostanie wyłączona pod koniec dnia. W konsekwencji produkcja straci swoje najważniejsze funkcje, a gracze nie będą mogli pobijać kolejnych rekordów.

Driveclub od jutra nie będzie zawierał – rozgrywki multiplayer, klubów, wyzwań, wydarzeń, rywalizacji w rankingach, dzielenia się statystykami i postępem. Sony podkreśla, że gracze otrzymają dostęp do całej zawartości dla jednego gracza.

Wyłączenie serwerów wpłynie na rozgrywkę w Driveclub, Driveclub VR i Driveclub Bikes. Graliście jeszcze w Driveclub?

Sprawdźcie kolejne wiadomości związane z Sony:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/03/30/driveclub-servers-close-delisted/

Tagi: driveclub Evolution Studios Sony Computer Entertainment