Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.03.2020 21:57
Half-Life: Alyx Łapy
4032V

Half-Life: Alyx to totalnie niewykorzystany potencjał. Gra już wypadła z TOP 100 na Steam

Valve w ubiegłym tygodniu świętowało premierę Half-Life: Alyx, a teraz produkcja nie załapała się nawet do 100 najchętniej ogrywanych produkcji na Steam. Gabe Newell powinien szybko zareagować i zapewnić tytuł szerszemu gronu odbiorców.

Przed premierą Half-Life: Alyx znajomy powiedział wymowne: „Half-Life: Alyx będzie jedną z najlepszych gier, w którą mało kto zagra” i trudno się z tym nie zgodzić. Po zaledwie tygodniu, najnowsza pozycja Valve wypadła ze 100 najchętniej granych produkcji.

Half-Life: Alyx może pochwalić się średnią ocen na poziomie 92% i jest to czwarta najchętniej kupowana pozycja na globalnej liście sprzedaży Steam, ale produkcja mogłaby osiągnąć gigantyczny sukces.

W swoim czasie dobrze sytuację podsumował Mat Piscatella z NPD Group, który zaznaczył, że tytuł Valve w szczytowym momencie grało 43 tysięcy graczy, a transmisje na Twitchu oglądało 300 tysięcy widzów. Mówimy tutaj o jednej z najlepszych pozycji ostatnich miesięcy, która przez kilku dziennikarzy jest określana jako wybitne dzieło.

Valve postanowiło skupić się wyłącznie na VR i choć powstają już mody umożliwiające włączenie Half-Life: Alyx bez gogli do wirtualnej rzeczywistości, to jednak wielu graczy i tak będzie czekać na oficjalne pliki od deweloperów.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Źródło: Mat Piscatella

Tagi: Half-Life: Alyx Valve Valve Corporation