Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.03.2020 13:52
Steam 200$ Crap
2161V

Kontrola jakości Steam wciąż nie istnieje. Zobaczcie crapa za 719 złotych

Valve zrobiło już sporo dobrego w walce o lepszy rynek gier na PC, ale to wciąż za mało. Zobaczcie crapa za 719 złotych, który przeszedł przez kontrolę jakości Steam.

Obecnie na Steam znajduje się już ponad 36 tysięcy gier, które nagromadziło się na platformie Valve przez blisko 17 lat jej istnienia. 

Tak szalenie imponująca biblioteka gier daje nam, jako konsumentom, gigantyczny wybór tytułów do sprawdzenia i poszerzenia swoich horyzontów. Z drugiej strony taka wolność wydawnicza jaką Gaben dał w swoim sklepie daje spore pole do popisu oszustom robiących mikro crapowate gierki na kolanie, a następnie sprzedających je za 0,99$. 

Od czasu pojawienia się głośnej konkurencji w postaci Epic Games Store, a także abonamentów Xbox Game Pass i Origin Access, Valve wzięło się do roboty i sukcesywnie stara się ulepszać swój sklep. Dzięki temu ukrócono na przykład bardzo chamskie zagrywki deweloperów w postaci codziennego przekładania daty premiery, aby być w topce nadchodzących gier. 

Ale to jeszcze zbyt mało, aby ukrócić takie sytuacje, do jakiej doszło kilka dni temu. 25 marca na Steamie pojawiła się gierka pod tytułem Super Fight, od nowego i niezależnego dewelopera zwanego LGe. Niestety okazuje się, że cała produkcja to zwykły scam - dlaczego?

Całość ma jeden poziom, parę przeciwników na krzyż i to w sumie by było na tyle. Cena? 199,99$, czyli na nasze wychodzi 719 złotych. Generalnie możemy uznać, że no przecież co to komu przeszkadza, skoro nikt nam nie każe tego kupować i można zrobić zwrot. Chodzi o pewien proceder, który zaśmieca sklep i powoduje, że inni deweloperzy, jacy się naprawdę starają, mają mniejsze szanse na wybicie się, ponieważ giną w tłumie takich niekontrolowanych crapów.

W 2018 roku na Steam wyszło 8197 gier, w 2019 8180 produkcji, zaś przez 3 miesiące 2020 roku dodano do sklepu aż 2119 gier - źródło SteamSpy. Najgorsze jest to, że Valve w żaden sposób na to nie zareagowało i nie zmusiło dewelopera chociażby do obniżenia ceny do normalnego poziomu 19 dolarów albo 2 dolarów.

Publicystyka na weekend:

Źródło: Steam

Tagi: crap kontrola jakości Steam valve