Iza Łęcka Iza Łęcka 27.03.2020 10:59
Microsoft Flight Simulator
1494V

Microsoft Flight Simulator zachwyci także w trybie sieciowym. Twórcy pokazują multiplayer

Twórcy Microsoft Flight Simulator zapewnią atrakcje nie tylko dla pojedynczego gracza. W tytule amerykańskiej korporacji pojawi się także rozbudowany tryb multiplayer, który pozwoli doświadczać przestworzy z użytkownikami z całego świata. Zaprezentowano sieciowe latanie.

Microsoft Flight Simulator to jeden z pewniaków amerykańskiego giganta na 2020 rok. Na kolejnych materiałach tytuł potrafi wręcz zachwycić, a rozgrywka zapewni niemal nieograniczone możliwości w przestworzach. Gracze będą poruszać się po całym globie i otrzymają opcję lądowania na wszystkich prawdziwych lotniskach – autorzy zadbają o dopasowanie warunków pogodowych i pory dnia w poszczególnych miejscach na świecie.

Deweloperzy dotychczas prezentowali loty pojedynczego gracza, jednak głównym trybem w Microsoft Flight Simulator jest „wspólny świat”, w którym podczas przemierzania przestworzy spotkamy innych graczy. Serwery Azure zadbają o odpowiednią pojemność, a dodatkowo umożliwią kontynuowanie pracy samolotu w momencie, gdy gracz straci połączenie z serwerem.

Wszyscy sympatycy latania doświadczą pogody w czasie rzeczywistym, choć wśród opcji pojawi się możliwość wyłączenia lub włączenia ruchu lotniczego w czasie rozgrywki. Deweloperzy umożliwią nie tylko loty w samotności, ale i tworzenie grup, które będą doświadczać tych samych warunków, które zostaną ustawione przez lidera.

Serwery Azure mogą obsługiwać nawet setki tysięcy samolotów, ale gracze będą otrzymywać rzeczywiste dane z ruchu lotniczego w odległości do 200 km od ich lokalizacji – maksymalnie uzyskamy informacje o 50 samolotach. Ponadto, podczas rozgrywki mamy możliwość ustawienia nazw pilotów, by sprawdzić, które maszyny są kontrolowane przez graczy. Sporo w tej kwestii będzie również zależne od urządzenia, z którego korzystamy i jego mocy.

Mateusz, dziękujemy za link!

Sprawdźcie kolejne informacje o Microsoft Flight Simulator:

Źródło: https://www.engadget.com/2020-03-27-microsoft-flight-simulator-multiplayer.html

Tagi: microsoft Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios