Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2020 15:40
Twórcy The Last Guardian, Control i Inside nawiązali współprace z Epic Games
935V

Twórcy The Last Guardian, Control i Inside nawiązali współprace z Epic Games. Firma ogłasza partnerstwo

Studia gen DESIGN (The Last Guardian), Playdead (Inside, Limbo) i Remedy Entertainment (Control) zostali pierwszymi partnerami Epic Games. Twórcy skupią się na przygotowaniu produkcji, a przedstawiciele z Epica będą finansować tytuły i zajmą się wydaniem gier w odpowiednich sklepach.

Po godzinie 12 otrzymaliśmy wiadomość od Remedy Entertainment na temat nawiązania współpracy z nowym wydawcą, a teraz znamy wszystkie szczegóły. Epic Games Publishing będzie wspierać zewnętrznych deweloperów w sferze finansów oraz wydawnictwa.

Na dobry początek? Epic Games opłaci gry od trzech zespołów: gen DESIGN (The Last Guardian), Playdead (Inside, Limbo) i Remedy Entertainment (Control). Wydawca zajmie się wyłącznie opłaceniem produkcji i chce zadbać o „najbardziej przyznaje warunki w branży”.

Deweloperzy mogą liczyć na:

  • Całkowita wolność i kontrola nad własnymi dziełami. Deweloperzy zachowują 100% własności intelektualnej oraz pełną kontrolę twórczą nad swoimi dziełami.
  • W pełni finansowane projekty. Epic Games Publishing pokryje do 100% kosztów tworzenia gier, od wynagrodzeń programistów po wydatki związane z wypuszczeniem produkcji na rynek – takie jak kontrola jakości, lokalizacja, marketing i wszelkie koszty wydawnicze. 
  • Podział 50/50 w zyskach. Praca deweloperów jest uczciwie wynagradzana – po odliczeniu kosztów twórcy otrzymają co najmniej 50% wszystkich zysków.

Hector Sanchez, dyrektor ds. wydawniczych w Epic Games, podsumował projekt następującymi słowami:

„gen DESIGN, Remedy i Playdead są jednymi z najbardziej innowacyjnych i utalentowanych studiów w branży, mogącymi poszczycić się odważnymi koncepcjami na kolejne gry. Twórcy uzyskają pełną kontrolę nad swoimi dziełami, a Epic zapewni ze swojej strony solidną podstawę obsługi i finansowania projektów”

Tim Sweeney, założyciel i dyrektor generalny Epic Games, powiedział kilka słów na temat pomysłu:

„Tworzymy model wydawniczy, którego zawsze chcieliśmy dla siebie podczas współpracy z wydawcami.”

Trzeba to na pewno podkreślić – Epic Games zapowiedziało „nową wieloplatformową działalność wydawniczą”, więc gry będą debiutować nie tylko na PC. Wcześniej Remedy zapowiedziało, że ich produkcja zmierza na next-geny oraz komputery osobiste.

Sprawdźcie kolejne informacje o Epic Games:

Tagi: epic games gen design PlayDead Remedy Entertainment