Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2020 14:28
QubicGames
211V

QubicGames dołącza do walki z koronawirusem. Twórcy przekazują część przychodów oraz sprzęt

QubicGames to kolejna polska firma zajmująca się tworzeniem gier, która nie zamierza patrzeć obojętnie na pandemię. Producent postanowił przekazać część przychodów oraz zadbał o wsparcie dla służb zdrowia kupując sprzęt.

Wczoraj informowaliśmy naszych czytelników o świetnym ruchu CD Projekt RED, a teraz QubicGames oficjalnie przyłączył się do walki z pandemią COVID-19. Firma potwierdziła, że przekaże część przychodów uzyskanych ze wszystkich gier – w tym najnowszych premier:

„QubicGames przekaże 20 proc. przychodów uzyskanych w II kwartale 2020 roku z tytułu sprzedaży wszystkich gier pomniejszonych o prowizje, opłaty licencyjne i podatki, w tym premierowych gier na konsole Nintendo Switch – HyperParasite, Tharsis, Gravity Rider Zero, DEX oraz z kampanii realizowanej na 16-lecie QubicGames, która odbędzie się w maju 2020 r., obejmującej promocję ponad 30 gier na Nintendo Switch. Dodatkowo spółka przekaże 100% przychodów uzyskanych w II kwartale 2020 roku z tytułu sprzedaży własnych gier Robonauts i Geki Yaba Runner w wersjach na konsole Nintendo Switch, PS4 oraz z wersji na komputery PC, pomniejszonych o prowizje i podatki.”

To jednak nie koniec pozytywnych ruchów QubicGames – już teraz do Polski zmierza 22.000 certyfikowanych, profesjonalnych maseczek o wartości zamówienia przekraczającej 300 tysięcy złotych. Sprzęt został kupiony dla szpitali:

„Maseczki dla polskich szpitali zostały już zamówione i w najbliższych dniach powinny przylecieć z Chin. Liczymy, że już za kilka – kilkanaście dni będziemy mogli je niezwłocznie rozdysponować do polskich placówek, które pilnie potrzebują wsparcia w takiej postaci.” – wyjaśnia Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

QubicGames podkreśla, że połowa środków zebranych w trakcie trwania akcji zostanie przekazana międzynarodowym organizacjom prowadzącym walkę z pandemią COVID-19, w tym WHO, a druga połowa na bezpośrednią pomoc szpitalom w Polsce.

„Do walki z koronawirusem użyjemy wszystkich dostępnych sił. Chcemy przekazać część przychodów nie tylko z gier już wydanych, ale także z nowych tytułów oraz z planowanej na maj kampanii 16-lecia QubicGames. Walczymy teraz z czasem, żeby jak najszybciej przygotować specjalne wersje gier Robonauts i Geki Yaba Runner na platformę Steam, z których planujemy przekazać 100 proc. przychodów. Umożliwi nam to aktywację graczy nie tylko Nintendo Switch czy PS4 ale także PC.” – komentuje Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

Jakub Pieczykolan podkreśla, że nasza branża jest jednym z beneficjentów globalnej kwarantanny, ponieważ ludzie siedzą w domach i po prostu grają. Z tego powodu zdaniem prezesa QubicGames – „moralnym obowiązkiem jest wsparcie walki z pandemią COVID-19”.

Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć – gratulacje QubicGames! Zdrowia dla całego zespołu.

Sprawdźcie kolejne informacje dotyczące QubicGames:

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/qubic-games-wspiera-walke-z-pandemia-covid-19,akcje,260020?

Tagi: covid-19 koronawirus QubicGames