CD Projekt RED przekazuje 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem

News
2066V
CD Projekt RED przekazuje 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem
Wojciech Gruszczyk | 25.03.2020, 15:18

Twórcy growych przygód Wiedźmina i autorzy Cyberpunka 2077 nie są obojętni na globalną pandemię. CD Projekt RED opublikował oficjalną wiadomość, w której rodzime studio potwierdziło przekazanie 4 milionów złotych na walkę z koronawirusem.

CD Projekt RED już potwierdził przejście na pracę zdalną. Wszyscy pracownicy mogą rozwijać Cyberpunka 2077 z własnych domów i według najnowszych informacji – prace nad grą zmierzają w odpowiednim kierunku.

Teraz jednak CD Projekt RED postanowił otwarcie walczyć z pandemią. Deweloperzy growych przygód Wiedźmina nie mają odpowiedniej wiedzy w temacie kupowania sprzętu medycznego, więc deweloperzy nawiązali współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jednocześnie studio przekazało 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem:

„Cześć!
Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoja cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP. 

Dziś przekazaliśmy 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem — połowę tej kwoty jako CD PROJEKT S.A., a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT. ”

Przedstawiciele CD Projektu RED podziękowali także służbom medycznym oraz osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Studio ma także apel do odbiorców tej wiadomości – „Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi!”:

Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze — wasza ciężka praca to dla nas inspiracja. Mamy też apel do wszystkich, którzy czytają tę wiadomość: potraktujcie poważnie to, co się dzieje wokół nas. Słuchajcie zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi!

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować zespołowi hojności! Dziękujemy CD Projekt RED – i zdrowia dla całego zespołu.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z CD Projekt RED:

Źródło: CD Projekt RED

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych