Iza Łęcka Iza Łęcka 26.03.2020 07:00
Half-Life: Alyx okładka
4647V

Half-Life: Alyx działa bez VR. Valve powinno wkrótce udostępnić grę wszystkim graczom

Half-Life: Alyx jest oficjalnie dostępny wyłącznie dla graczy na PC, którzy posiadają odpowiednie gogle VR, ale tylko kwestią czasu jest wydanie przez Valve stosownej aktualizacji i zapewnienie rozgrywki bez wirtualnej rzeczywistości. Tyler McVicker już zaprezentował grę bez VR.

Half-Life: Alyx została doceniona przez dziennikarzy na całym świecie – zgodnie z opiniami zamieszczonymi na portalu Opencritic.com to aktualnie najlepiej oceniana gra 2020 roku. Mimo to nie wszyscy mogą zapoznać się z produkcją Valve, gdyż do rozgrywki wymagane jest posiadanie odpowiedniego komputera z goglami VR.

Sytuacja może jednak szybko ulec zmianie. Tyler McVicker – założyciel Valve News Network – już zaprezentował rozgrywkę bez zestawu VR. Wykorzystując odpowiednie polecenia udało mu się obejść konieczność wykorzystywania gogli i choć nie możemy jeszcze mówić o pełnym wsparciu, to sterowanie za pomocą myszki i klawiatury działa.

Valve nie powinno mieć większego problemu w zaproponowaniu Half-Life: Alyx bez VR – taka inicjatywa musi się pojawić, a może do niej dojść, gdy już zainteresowanie tytułem nieco spadnie. Robin Walker – projektant gier pracujący w Valve – wspomniał w ostatniej wypowiedzi, że taki scenariusz jest możliwy i może się wkrótce wydarzyć. Deweloper jednak podkreślił, że gra w wielu miejscach korzysta z możliwości i wszelkich udogodnień płynących z rozgrywki VR, dlatego też niektórzy pracownicy Valve nie są zainteresowani zapewnieniem produkcji, która nie będzie korzystać z gogli.

Sprawdźcie małą prezentację przygotowaną przez Tylera:

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Źródło: https://wccftech.com/half-life-alyx-without-vr/

Tagi: Half-Life: Alyx Valve Valve Corporation