Iza Łęcka Iza Łęcka 25.03.2020 10:51
Nintendo Switch Wyprzedane
1239V

Nintendo Switch wyprzedany w Stanach Zjednoczonych. Wiele sklepów czeka na dostawy sprzętu

Nintendo starało się zapewnić odpowiednią liczbę egzemplarzy Nintendo Switcha na Zachodzie, ale konsola cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że pierwsze sklepy informują już o brakach w zaopatrzeniu. Japońska korporacja planuje rozwiązanie problemu.

Nintendo na początku roku potwierdziło trudności z produkcją nowych egzemplarzy Nintendo Switchów, a sprzęt dość szybko został wyprzedany z wielu japońskich sklepach. Potwierdzono, że wszelkie niedogodności miały występować wyłącznie w Japonii, jednak również gracze z Zachodu nie mogą liczyć na łatwy dostęp do konsoli Nintendo.

Amerykańskie sieci sklepów takie jak Amazon, Best Buy, GameStop czy Target mają problem z zaspokojeniem popytu na konsolę Big N. W oczekiwaniu na najnowsze dostawy, sklepy zamieściły informację: „out of stock”.

Rzecznik Nintendo potwierdza informację o wspomnianych niedogodnościach i zapowiada nowe partie towaru:

„Nintendo Switch jest wyprzedany w różnych sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych, ale więcej systemów jest w drodze. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.”

Japońska korporacja wprost nie określa źródła problemu, którym najpewniej są ograniczenia związane z zachorowaniami na COVID-19. Możemy jednak podejrzewać, że to właśnie pandemia warunkuje komplikacje w dystrybucji sprzętu. Nie jest to dobra wiadomość ani dla graczy, ani dla Nintendo, które w zeszłym tygodniu wydało Animal Crossing: New Horizons cieszące się ogromną popularnością.

Sprawdźcie kolejne informacje o Nintendo Switchu:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/nintendo-switch-consoles-sold-at-us-retailers-coronavirus-pandemic-1286282

Tagi: Nintendo nintendo switch sprzedaż USA switch