Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.03.2020 16:02
re3
2387V

Resident Evil 3 Remake. Test wydajnościowy na PS4/PS4 Pro/Xbox One/Xbox One X

Zastanawiacie się, która konsola najlepiej radzi sobie w wyczekiwanym remake'u Resident Evil 3? Jeśli tak, to koniecznie zerknijcie na poniższy test wydajnościowy.

Użytkownik YouTube'a posługujący się pseudonimem ElAnalistaDeBits stworzył dość interesujący materiał dotyczący wyczekiwanego remake'a trzeciej odsłony kultowej serii Capcomu Resident Evil 3 (2020). Jego materiał przedstawia porównanie wydajnościowe na wszystkich konsolach z obecnej generacji - mowa tutaj o dwóch konsolach ze stajni Microsoftu - Xboksie One, Xboksie One X - oraz dwóch konsolach spod chorągwi Sony - PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

Gracze korzystający z podstawowych konsol "zielonych" oraz "niebieskich" muszą liczyć się z niestabilnymi klatkami na sekundę - na Xboksie One w najbardziej wymagających momentach konsola generuje 30 klatek, a w najmniej wymagających potrafi wygenerować nawet 50. Z kolei konsola PlayStation 4 rzadko spada poniżej 40 klatek, a w momentach, kiedy to urządzenie Xbox One generuje 50 klatek, PlayStation 4 może poszczycić się 60 klatkami.

Z kolei PlayStation 4 Pro przez większość dema utrzymuje liczbę klatek na poziomie 60. Najmocniejsza konsola na rynku - Xbox One X - umożliwia rozgrywkę w okolicach 50 klatek. Warto zaznaczyć, że XOX pozwala bawić się w rozdzielczości 1800p, kiedy to PlayStation 4 Pro oferuje 1620p.

W niektórych momentach na słabszych konsolach Sony oraz Microsoftu występuje ogromny spadek płynności - możecie go uświadczyć w poniższym filmie, m.in. w momencie 2;20, 9;17, 9;49.

Za podesłanie linku dziękuję Dominikowi Hyżemu.

Warto zajrzeć na;

Źródło: YouTube

Tagi: Capcom Resident Evil 3 (2020)