Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.02.2020 15:30
Spider-Man Sony Disney
1226V

Spider-Man ma szansę powrócić do MCU na dłużej. Szef Sony Pictures wspomina o negocjacjach

Spider-Man w ubiegłym roku oficjalnie wypadł z Marvel Cinematic Universe, by po kilku tygodniach powrócić do łask Disneya. Sony dogadało się z korporacją i wiele na to wskazuje, że podobna sytuacja szybko się nie powtórzy.

Marvel Cinematic Universe osiągnęło wielki sukces, a jednym z elementów wielkiej układanki Kevina Feige'a był Spider-Man. Peter Parker odegrał ważną rolę w całym MCU, więc fani nie mogli się pogodzić z informacją, według której bohater nie będzie już częścią kolejnych filmów Marvela.

Sony i Disney doszły do porozumienia, w samych negocjacjach pomógł Tom Holland, ale dopiero teraz sprawę postanowił przybliżyć Tom Rothman, który został zapytany, czy możemy liczyć na dłuższy pobyt Spider-Mana w MCU:

„Mam nadzieję, że tak. Sądzę, że to był klasyczny win-win-win. Myślę, że była to wygrana dla Sony. Myślę, że była to wygrana dla Disneya. Myślę, że była to wygrana dla fanów i twórców.”

Jak wiadomo w biznesie nigdy nic nie jest pewne, jednak Sony i Disney podpisały nową umowę, dzięki której w przyszłości mają nie pojawić się takie problemy i Spider-Man zawita do nowych historii – nie tylko Sony's Marvel Universe, ale również Marvel Cinematic Universe.

Tom Rothman podkreślił również pewien problem – jego zdaniem niektóre informacje dotyczące negocjacji pojawiały się w złym terminie względem samych wydarzeń. W pewien sposób wpływało to na relacje pomiędzy Disneyem i Sony, ale na szczęście ostatecznie udało się dogadać.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://www.gamesradar.com/spider-man-mcu-sony-tom-rothman-comments/

Tagi: Marvel Cinematic Universe Sony's Marvel Universe spider-man tom rothman